SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Kepçe kulak düzeltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır

Kepçe kulak düzeltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır
Bu haber 10 Ağustos 2016 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kepçe kulak düzeltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kepçe kulak düzeltme ameliyatları, yaklaşık olarak 1-1,5 saat süren, erişkin hastalarda lokal anestezi, çocuk hastalarda genel anestezi kullanılarak yapılan bir işlemdir. Kepçe kulak ameliyatı sonraki dönemde, ciddi şekilde ağrı, sızı ve yakınmalar ortaya çıkmamaktadır. Hastalar, ameliyattan sonraki özellikle birkaç saatten sonra kafaya uygulanan bir bandajla; alın bandajı veyahut sporcu bandajı adı verilen bandajla eve giderler. Kepçe kulak düzeltme ameliyatından sonra hastanede yatmanın gerekliliği yoktur. Kepçe kulak düzeltme ameliyatının tarihi de önceden belirlenir, öncesinde de hastanede kalmaya gerek yoktur. Ameliyattan bir iki saat önce hastaneye gelinmesi yeterlidir. Aynı zamanda kepçe kulak düzeltme ameliyatından birkaç saat sonra da hastalar taburcu edilir. Ameliyat sonrasında da hasta, kafasındaki bandajla evine gider.

                Kepçe kulak düzeltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Hastanın ameliyat sonrası kafasına takılan bandajdan sonra en az 15 gün süreyle devamlı olarak sporcu bandı kullanmalıdır. Sporcu bandının sürekli kullanılması gereken nedenler de şunlardır; kepçe kulak ameliyatın da ameliyat bölgesi kulak arkasındadır ve erken dönemde kıkırdağa konulan dikişlerin yerini tutması ve o bölgedeki kıkırdakların birbirine kaynaması için verilen süreçtir. Bu süreç içerisinde, yanlış yapılacak bir hareket ya da kulağın ters dönmesi gibi olaylarla karşılaşılmaması için bandajla yatıp kalkmak hastalara kesinlikle önerilen bir şeydir. Özellikle iş konusunda izin alamayan ve iş hayatında aktif olan insanlar için, bu bandajı 7 gün kullanmak, 7 günden sonra da sadece geceleri kullanmak tavsiye edilir. Ama kendisine çok dikkat eden ve bir sorun çıkmayacağı konusunda emin olabilen hastalarda da ameliyat sonrası, 4-5 gün boyunca kullanma süresi yeterli olabilmektedir.

                Kepçe kulak düzeltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  Kepçe kulak düzeltme ameliyatından sonra ortaya çıkabilecek komplikasyon ve riskler oldukça az olmaktadır. Çünkü kulaklar, kanlanması çok iyi, iyileşmesi de bunun yanında oldukça hızlı olan ve hızlıca iyileşebilen bir organdır. Bu hızlı iyileşme sayesinde, ameliyat için yapılan 3-4 cm’lik kesi, bir süre sonra hiç fark edilmeyecek kadar yok olmaktadır. 

Detaylı bilgi için tıklayınız…

http://iplekepcekulakameliyati.com/izsiz-kepce-kulak-estetigi.html

Saygılarımla 

Op Dr Ali Mezdeği

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA