SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

Kıbrıs Tüp Bebek Uygulaması

Kıbrıs Tüp Bebek Uygulaması
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftler için gerekli kontrollerin yapılması ile uygun olan tedavi yöntemleri sayesinde sonuç alınmasına yardımcı olunmaktadır. Uzman doktorlar tarafından yapılacak uygulama için Kıbrıs tüp bebek merkezi son sistem donanımlı olarak hizmet vermektedir. Gelişen teknolojinin sayesinde daha etkili şekilde çalışmalar yapılarak daha hızlı sonuç alınması sağlanır. İlk olarak gerekli bütün kontrollerin yapılmasının ardından çiftlerin doğal yollardan bebeklerine kavuşma imkanı olmadığına karar verilmesi halinde uygulama aşamasına geçilir. Farklı yöntemlerin kullanılmasında yapılan testlerin sonuçları etkili olmaktadır. Bu durumda test sonuçlarının alınması ile müdahale aşamasına geçilerek uygulamanın yapılmasının ardından bekleme süreci başlamış olur.

Uzun süre evli olup çocuk yapmak için uğraşan kişilerin istedikleri sonucu alamaması durumunda uygulanacak olan tüp bebek yöntemi ile başarılı sonuçlar alınır. Gelişen teknoloji sayesinde artık uzun yıllar çocuk sahibi olmayan çiftlerinde çocukları olmaktadır. Doğru uygulama ile daha hızlı sonuçlar alınarak bu şekilde ilk uygulama sonrasında istenildiği gibi sonuçlar elde edilmiş olunur. Hastane koşullarında olduğu gibi merkezlerde hijyenik ortamlarda yapılan işlemler sonucunda sorunsuz olarak müdahale yapılır. Gerekli olması halinde aynı şekilde yeniden müdahale yapılarak başarılı olma oranının arttırılması gerekir. Kontrollerde çıkan sonuçlara göre yapılacak olan müdahalelerde gerekli olması halinde kadın veya erkeklere göre farklı şekilde işlemler yapılarak bu şekilde hamileliğin oluşması sağlanır.

Uygulama sırasında oluşacak olan embriyonun cinsiyetinin belirlenmesi için cinsiyet seçimi yapılır. Bu durumda uygulama öncesinde seçilen spermlerin cinsiyet belirleyici olacağından çiftlerin taleplerine göre yapılması sağlanır. İncelemeler yapılarak kullanılacak olan spermlerin seçilmesi ile işlem yapılarak kız veya erkek bebek isteyen çiftlerin istedikleri gibi sonuç almalarına yardımcı olunur. Gelişen teknoloji sayesinde bu işlemler alanında uzman olan kişiler tarafından daha kısa sürede kolayca yapılabilir. Gerekli incelemelerin ardından seçilen şekilde sonucun oluşması için döllenme sırasında kullanılacak olan spermlerin ve oluşmuş embriyonun belirlenmesi sağlanır. Ardından uygulama aşamasına geçilmesi ile kullanılan embriyonun tutunması halinde cinsiyet seçimine göre kız veya erkek bebek sahibi olunması sağlanarak başarılı sonuçlar alınır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA