SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Kimsesiz çocukların ev ortamında ve aile sıcaklığıyla büyüyebilmeleri için oluşturulan çocuk evlerine yönelik kamu kurumlarının yaptığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Haber:Dilara BOZAN
Kimsesiz çocukların ev ortamında ve aile sıcaklığıyla büyüyebilmeleri için oluşturulan çocuk evlerine yönelik kamu kurumlarının yaptığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde götürülüp kayak eğitimi aldırıldı. Çocuklar kurum yetkilisi abileriyle birlikte güzel anlar yaşadılar.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çocuk evlerinde kalan 8 ile 17 yaş grubunda bulunan 20 kimsesiz çocuk, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2016 yılı faaliyetleri kapsamında Kayseri Erciyes Kayak Merkezine götürüldü. Çocuklar, 19 Mayıs Dağcılık Kulübü üyesi kayak ve beden eğitimi atrenörlerinin gözetiminde eğitim aldılar. 4 gün boyunca kayak eğitimi alan çocuklar, ilk iki gün kayma ve kar sabanı duruş ve dönüşler, basit dönüşler ve slalom, temel paralel kayma ve paralel kayma tekniğini öğrendiler. 3. gün ve 4. gün bütün çocuklar yalnız başlarına kaymaya başladılar. Çocukların kayak eğitimlerinin 2. aşaması bu yılın Aralık ayında Kastamonu Ilgaz Dağı tesislerinde yapılacağı ilan edildi.
TOPLUMDAKİ BİREYLER SPOR YAPMA KÜLTÜRÜNE SAHİP OLMALI
Dünya üzerinde bir çok ülke olduğunu ancak genç nüfus itibariyle Türkiye’nin ön sıralarda yer aldığını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, çocukların ve gençlerin günümüzün bilgi toplumunun gerektirdiği donanımlarla dolu olmasını istediklerini,  çocukları, özgüvene sahip, ülkesini seven, insani ve milli değerleri özümsemiş bireyler haline getirmeye çalıştıklarını ifade etti.
Spora ve gençlerin spor yapabilmelerine büyük verdiklerinin altını çizen Bakan Kılıç, toplumdaki bireylerin spor yapma kültürüne sahip olmaları gerektiğinin ve bu kültürü yerleştirmek istediklerinin, spor alanında çalışmalar yaparak geniş kitlelerin spor yapabilmeleri önündeki engelleri kaldırarak herkesin spor yapmasının temel amaçları olduğunu söyledi.
Ülke çocuklarının, geleceğin en büyük teminatı olduğuna vurgu yapan Bakan Kılıç, ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığımız, kurulduğu yıldan bu yana çok önemli çalışmalara ve etkinliklere imza atıyor. Gençlerimizi, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Çünkü o çocuklar yarın bizim yerimize geçecekler ve ülkemizin geleceğini şekillendirecekler. Türkiye’nin geleceğini oluşturacak bu çocukların eğitimi için hiçbir şeyden kaçınmıyoruz her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Onların iyi bir eğitim almasını sağlıklı bir nesil olarak yetişmesini, istiyoruz’’ şeklinde konuştu.
Paylaş: Yahoo Oyyla Google Blogger Twitter Facebook
26 Mart 2016 - 8:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Kimsesiz çocuklara, kayak merkezinde eğitim hediyesi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA