SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Kısa Saç Modelleri İle Tarzınızı Değiştirin

Kısa Saç Modelleri İle Tarzınızı Değiştirin
Bu haber 16 Mayıs 2016 - 16:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Herkesin de bildiği üzere kadınların kendini en iyi şekilde ifade etmesinde saçların büyük yeri vardır. Bir bayan için saçlar çok önemlidir. Her bayan kendine yakışan saç modeli ve saç stiliyle beğeni kazanmak ister. Çünkü bayanlar her zaman şık ve gösterişli olmayı isterler. Şıklığın ve gösterişin yolu saçlardan geçmektedir.

Saçlara verilen şekiller ve kesim modelleri ile harikalar yaratabilirsiniz. Bazen değişiklik olması için bayanlar saçlarını kestirirler. Bu kimi zaman depresyon kimi zaman aynı saç modelinden sıkılmak vb. gibi daha birçok sebepten kaynaklanmaktadır. Bayanlar her zaman özel ve güzel görünmek ister. Bunun için saçlarına ve görünümlerine çok önem verirler. Bayanlar gerek kısa gerek uzun modellerle saçlarının güzel görünmesine yardımcı olurlar.

1- Kısa Saç Modelleri: Bayanlar için birçok kısa saç kesim modelleri bulunmaktadır. Bunlar; Küt saç kesimi, Asimetrik saç kesimi, Kahküllü kısa saç kesimi, katlı kısa saç kesimi, yandan saç kesimi, yan tarafı kazınmış kısa saç kesimi, dalgalı küt kesimi olarak bilinebilir. Kısa saç modelleri özellikle yuvarlak saçlı bayanlara yakışmaktadır. Kısa saç modelleri daha çok kalın ve normal telli saçlarda kullanılmaktadır.

Kısa saç modellerinin bakımı kolaydır. Aynı zaman da saça bakım yapma işlemleri de çok basit olmaktadır. Küt saç kesimi, uzun boylu bayanlar da daha şık durmaktadır. Küt saç kesim modeli ince telli saçları daha hacimli gösterdiği için ince telli saçlara sahip olan bayanlar bu saç modelini tercih edebilirler.

Asimetrik saç modelleri ince enseye sahip bayanların tercih ettiği modellerdir ve çok şık görünüme sahiptir. Aynı zamanda bu saç modeli geniş yüz şekline ya da uzun yüz şekline sahip kişilerde kullanılır. Kahküllü kısa saç kesimi modeli alnı geniş olan kişilere daha çok yakışmaktadır.

2- Kısa Saç modellerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: Kısa saç modelleri için kesim yaptırmadan dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yüz şeklinin büyük önemi vardır. Önce kişinin yüz tipine karar verilmelidir. Ayrıca kısa saç özenle kesilmesi gereken saç modeli olduğu için işin ustası olan kişiler tarafından kesilmelidir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA