SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Kredi Kartı Borcu Borçla Kapatılır mı?

Kredi Kartı Borcu Borçla Kapatılır mı?
Bu haber 09 Eylül 2016 - 15:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dönemde çok fazla artış gösteren kredi kartı kullanımının faydası kadar zararı da bulunmaktadır. Özellikle ay sonunu zor getirdiğiniz dönemlerde kimseden borç istemiyorsanız ya da borç verecek birilerin bulamıyorsanız o zaman kredi kartları tam bir hayat kurtarıcı olarak devreye girmektedir. Fakat biz toplum olarak harcama hesabı yapamadığımız için birçok kredi kartı kullanıcısının borç batağı içerisine düştüğünü görebiliyoruz. Kredi kartı kullanımı sırasında borca batmış birçok insan yine bu borçlarını ödemek için farklı bankalardan kredi kartı talep etmekte ve bunun sonucunda da içinden çıkılamaz bir durumun içerisinde kendisini bulmaktadır.

Kredi kartı borcu bataklığı çok derin bir kuyudur ve özellikle son dönemde bundan dolayı intihar eden yada cinnet getiren onlarca vatandaşla karşılaşmış durumdayız. Bu olayların yaşanmasıyla birlikte bankalarda devreye girerek bu borç bataklığından çıkamayanlar için birçok seçenek sunmaktadır. Borçlarını ödeyemeyenler, ödeyemedikleri borçlar için de borç aldıkları için iş iyice sarpa sarar ve artık tıkanıklık haline dönüşür. Bu olaylar borç bataklığında sürünme anlamına geldiği gibi ayrıca bankalar nezdinde kredi notunuzu da olumsuz olarak etkileyecektir. Olumuz olarak not almanızın ardından daha sonraki dönemlerde kredi kartı ya da kredi alımlarınızda çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle ilk olarak kredi kartı kullanımlarınıza dikkat etmelisiniz. Ay sonunda alacağınız maaşı göz önünde bulundurarak harcamalarınızı yapmalı ve boş alışverişleri terk etmelisiniz. Ayrıca iş yerinize kullanacağınız krediler için bu kredileri almadan önce “kosgep” gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Eğer tüm bunları yapmadıysanız ya da yaptırsanız bile borcunuzu bir şekilde ödeyemiyorsanız o zaman bankalara başvuru yaparak “Borç yapılandırması” sistemini kullanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Bankalar başvurunuz sonrasında tüm borçlarınızı yatırmanızı sağlayarak tek bir yere borçlu hale gelmenize ve bu sayede kolaylıkla ödemelerinizi yapabilmenize yardımcı olacaktır. Borçlarınızın tek bir elde toplanması ve ödeme oranının size uygun olarak belirli bir yapılandırmaya gidilerek taksitlere bölünmesi, sizi borç bataklığından çıkartacaktır. Tabi yine harcamalarınızı düzenli ve bir sistematiğe bağlı olarak yapmak durumundasınız.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA