SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Legolar

Legolar
Bu haber 20 Kasım 2016 - 12:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Legolar bebeklik döneminde 2 yaşına girmiş tüm bebeklerin ve daha üst yaşta olan her yaştan çocuğun rahatlıkla oynayabileceği ve kendini geliştirebileceği faydalı oyuncaklardandır. Çocukların akıp çıkararak, ekleyerek farklı oluşumları meydana getirebilecekleri bu oyuncakların çocuk motor ve beyin gelişiminde birçok faydalı ve geliştirici yanı olduğu gibi, şiddete yönelik ya da farklı biçimde hiçbir zararlı yönü yoktur. Uzmanların 2 yaş ve üzerindeki çocuklara puzzle, lego oyuncak, oyun hamuru gibi oyuncakları tavsiye ettiğini de buradan belirtmek isteriz.

 

Bu yönden en etkili oyuncağın Legolar olduğunu da hemen ifade edelim. Zira 2 yaş üzerindeki çocuklarda uygun lego alımı çocukların duyularını geliştirebileceği gibi çocuklarda soyut ve somut algısını da desteklemektedir. Bu tarz oyuncakların parçalarının takılması ve sökülmesi esnasın da çocukların el ve göz koordinasyonları gelişeceği gibi, parmak kasları da çalışacak ve gelişecektir. Bu bakımdan da Legoların çocukların hem psikolojik anlamda gelişmesini hem de fiziksel anlamda gelişmelerini desteklediğini söylemeliyiz. Lego star wars bu açıdan küçük yaramazların dikkatini oldukça çeken seriler arasında yer almakta…

 

Örneğin 2 yaşındaki çocuklar için seçilen az sayılı Legolar, çocukların oynarken başarılı oldukça öz güven artışında desteklenmesini sağlayacaktır. Uzmanlar bu konuda duygusal ve ruhsal anlamda çocukların Legolardan çok faydalandığını belirtmektedir. Aynı zamanda çocuklarla aile bireylerinin aynı anda lego oynamasının da çok faydalı olduğunu belirten uzmanlar, ilk anda çocukların oyuncaklarla nasıl oynayacaklarını da ailelerinden öğrendiklerini belirtmekteler. Bu açıdan Legolar çocuklarla siz ebeveynler arasında da güzel bir köprü oluşturmaktadır. Lego technic sayesinde çocuklarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA