SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin oluşturacağı ekip ve öğretmen kadrosu ile okul yönetiminde söz...
Haber:Dilara BOZAN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin oluşturacağı ekip ve öğretmen kadrosu ile okul yönetiminde söz sahibi olmak isteyen akademisyenlerin talepleri üzerine Milli Eğitim Bakanlığı ile bir çalışma başlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde ortaokul ve liselerde doçent ve profesörlerin okul müdürü olarak çalışmaları için akademisyenlerle görüşüp ardından MEB ile irtibata geçti. Böylece, bu sistemin uygulandığı okulları dünya kolejleri ile yarışır hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Doçent ve profesörlerin ortaokul ve liselere okul müdürü olarak atanması için MEB ile çalışmaları başlatan Erdoğan, çalışmak isteyen akademisyenlerin talepleri yönünde bir yol izleyecek. MEB çalışma hayatlarına bu şekilde devam etmek isteyen akademisyenlerle bir araya gelip taleplerini değerlendirecek.
DÜNYA KOLEJLERİ İLE YARIŞACAK OKULLAR HEDEFLENİYOR
Kendi talepleri yönünde oluşturulacak öğretmen kadrosu ile okul müdürü olarak çalışmak isteyen akademisyenlerle görüşecek olan MEB, belirlenecek pilot okullarda bu sistemi uygulayacak. Bu sistemle, belirlenen pilot okulların dünya kolejleri ile yarışır hale gelmesi hedefleniyor. Bu arada iki profesör Cumhurbaşkanı ile görüşüp bu projede yer almak istediklerini söyledi. Bu iki profesörün belirleyeceği pilot okullarda söz konusu sistem uygulamaya konulacak ve bu iki akademisyen, belirledikleri okullarda okul müdürü olarak kariyerlerine devam edecek. Akademisyenlerin okul müdürünü ve öğretmenleri kendilerinin seçmek istedikleri, kendi onayları olmadan okula atama yapılmamasını talep ettikleri belirtildi. Bu tür talepleri incelemek için MEB çalışmalarına başladı.
Yeni sistemin uygulanması ile seçilen pilot okulların eğitim kalitesi yükseltilerek, başarı  seviyelerinin dünyanın önde gelen kolejlerini yakalaması hedefleniyor.24
24 Nisan 2016 - 7:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Liselere profesör müdürler geliyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA