SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Mardin, Şırnak ve Hakkari’de 32 terörist ölü olarak ele geçirildi

Mardin, Şırnak ve Hakkari’de 32 terörist ölü olarak ele geçirildi
Bu haber 29 Mart 2016 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Genelkurmay başkanlığını yaptığı açıklamalara göre PKK’ya karşı dün yapılan operasyonlarda 32 terörist ölü olarak ele geçirildi.
Haber:Ahmet ÖZDEMİR
Genelkurmay başkanlığını yaptığı açıklamalara göre PKK’ya karşı dün yapılan operasyonlarda 32 terörist ölü olarak ele geçirildi.
Teröristlere karşı yürütülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen PKK’lılara dün 32 kişi daha eklendi. Mardin Nusaybin,  Şırnak ve Hakkari Yüksekova’da gerçekleştirilen operasyonlar, 32 teröristin etkisiz hale getirilmesi ile son buldu.
Operasyonların yapıldığı bölgeler tek tek incelendiğinde sonuçlar şu şekilde açıklandı: Mardin Nusaybin’deki operasyonda 12, Şırnak’ta 16 ve Hakkari Yüksekova’da 4 terörist ölü olarak ele geçirildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından internetten duyurulan operasyon detayları birçok ziyaretçi tarafından okundu.
NUSAYBİN’DE TOPLAM 107 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
İnternet sitesinde yayımlanan, PKK’ya yönelik operasyon sonuçlarına göre, Mardin Nusaybin’de bu operasyon neticesinde 12 PKK’lı öldürülmüştür. Şimdiye kadar ölü ele geçirilen teröristlerin sayısının 107’ye ulaştığı bildirilmiştir. Aynı zamanda operasyonlarda imha edilen patlayıcı sayısı da 221’e ulaşmıştır.
ŞIRNAK’TA TOPLAM 104 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Şırnak’ta PKK’ya karşı sürdürülen operasyonda 16 terörist ölü olarak ele geçirilmiş olup, toplamda ölü terörist sayısı 104’e ulaşmıştır. Şırnak’ta yapılan operasyonda 19 patlayıcı da imha edilerek toplamda 241 patlayıcı imha edilmiştir.
YÜKSEKOVA’DA TOPLAM 83 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Hakkari Yüksekova’da ise 4 PKK’lı etkisiz hale getirilerek, toplamda 83 PKK’lı operasyonlarda ölü olarak ele geçirilmiştir. Yine Hakkari’de 20 patlayıcı imha edilerek şimdiye kadar yapılan operasyonlarda toplamda 91 patlayıcı imha edilmiştir.
Ayrıca son zamanlarda Suriye’den Türkiye’ye geçmek isteyen terörist sayısında artış yaşanmıştır. Gaziantep Oğuzeli Suriye sınırından geçmek isteyen iki DEAŞ üyesi terörist yakalanarak emniyete götürülmüştür.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA