SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Marmaris’te Domuz Gribi İddiası

Marmaris’te Domuz Gribi İddiası
Bu haber 30 Nisan 2016 - 7:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muğla’ya bağlı Marmaris’te 2 kişinin akciğer enfeksiyonu sebebiyle öldüğü öğrenildi.

Marmaris’te birisi Pakistan vatandaşı 2 kişinin akciğer enfeksiyonu nedeniyle solunum yetmezliğinden hayatını kaybettiği bildirildi. Domuz gribi şüphesi üzerine ölümlerle ilgili açıklama yapan Marmaris Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ünsal Aybek ise, her 2 hastada da domuz gribine rastlanmadığını ve akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği nedeniyle ölümlerin meydana geldiğini ifade etti.

 

ÖLENLERDEN BİRİSİ YABANCI UYRUKLU

 

10 gün kadar önce Marmaris Hastanesi’ne başvuran, aşçı olarak bir işletmede çalışan ve Pakistan uyruklu olduğu öğrenilen şahısta H2N3 virüsüne rastlandı. 65 yaşındaki Pakistanlı Hacıhan Gul Khatab’ın yoğun bakıma alındığı, ancak 21 Ocak günü hayatını kaybettiği açıklandı.

 

Diğer hasta Sultan Şengül (50) ise zatürre şikâyetiyle Marmaris Hastanesinde tedavi altına alındı, ancak durumunun ağırlaşması üzerine Antalya Akdeniz Üniversitesi’ne sevk edildi. Fakat yolda durumu ağırlaşan Sultan Şengül, Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne yatırıldı. Burada yapılan tüm müdahaleye rağmen Sultan Şengül hayatını kaybetti.

 

DOMUZ GRİBİNE RASTLANMADI

 

Söz konusu ölümlerin domuz gribinden kaynaklandığı iddiası üzerine bir açıklama yapan Marmaris Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ünsal Aybek, her 2 hastada yapılan tetkiklerde hiçbir şekilde domuz gribine rastlanılmadığını ifade etti. Aybek ayrıca, yaşamını kaybeden hastalara ait test sonuçlarının Sağlık Bakanlığına gönderildiğini de sözlerine ekledi.

 

MARMARİS SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DE AÇIKLAMA YAPTI

 

İlçe sağlık müdürü Mehmet Töreyenler de yaptığı açıklamada, Marmaris’te şimdiye kadar hiç bir hastaya domuz gribi teşhisi konulmadığını ve devlet hastaneleri ile özel hastanelere yapılan başvuruların ise mevsimsel olarak gribal enfeksiyona bağlı şikâyetler nedeniyle olduğunu belirtti.

Editör: Berk ARSLANTÜRK

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA