SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

Mavi Anemon Çiçeği Yağının Faydaları

Mavi Anemon Çiçeği Yağının Faydaları
Bu haber 21 Kasım 2016 - 19:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir kuzey yarım küre çiçeği olan mavi anemon çiçeği oldukça faydalı ve önemli özellikleri olan bir bitkidir. Günümüzde yağı kullanılan bu ürünün İskoçya, Japonya ve Brezilya’da bol miktarda yetiştiği bilinmektedir.

Bu çiçeğin doğal bir şekilde elde edilen yağının oldukça büyük faydaları vardır. Bu faydaların en iyi şekilde görülmesi için orijinal ürünleri bulmanız gerekmektedir. Akne oluşumu ve güneş yanığı lekelerini gideren mavi anemon çiçeği yağı cilt sorunları açısından ilk tercih edilen ürünler arasındadır.

Çok güzel bir kokusu olan bu yağ, her gün kullanıma uygundur. Göz altları için de kullanılabilen bu yağ, masaj yaparken de dinlendirici etki gösterir.

Mavi Anemon Yağı Faydaları

  • Güneş yanıkları ve lekelerini giderir,
  • Cildin nemlendirilmesini sağlar,
  • Ciltteki pürüzlerin giderilmesini sağlar,
  • Parlak ve sağlıklı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur,
  • Selülitlerin giderilmesi için kullanılan bir yağ çeşididir.

Güneş yanığına neler iyi gelir sorusuna verilecek en iyi cevaplardan birisi mavi anemon çiçeği yağıdır.

Mavi anemon yağı diye satılan çeşitli karışımlardan oluşan yağlar kullanıldığında bu etkiler görülmemektedir. Bu yüzden alerjiye neden olmayan bu yağ doğal olarak bulunması gereken bir üründür.

Ayaklarda kramp önleyici özelliği olan yağ, E vitamini ile birlikte de kullanıldığında daha güçlü bir anti aging krem özelliği ortaya çıkarır.

Mavi Anemon Yağı Kullanımı

Sabah ve akşam günde iki kez kullanabileceğiniz bu yağ ile, günlük cilt bakımınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Mavi anemon çiçeğinin diğer faydaları v daha bir çok sağlık bilgisi için www.enbilgi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA