SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Merkel İle Davutoğlu Görüştü !

Merkel İle Davutoğlu Görüştü !
Bu haber 19 Mart 2016 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakan Davutoğlu ile Merkel ortak basın toplantısı düzenledi. Almanya Başbakanı olan Angela Merkel ile Türkiye Cumhuriyeti  Başbakanı olan Ahmet Davutoğlu ortak bir basın toplantısı düzenleyerek sorulara cevap verdi. Başbakan Davutoğlu yapmış olduğu açıklamasın da : ‘’  Almanya ve Türkiye arasında birçok ortak çalışma olacaktır  . Bu ortak çalışmaları her seferinde daha da artıracağız.Avrupa  ile mülteci konusunda bir anlaşmaya vardık ve bu anlaşma 10 maddeden oluşmakta.’’ Dedi.Ayrıca  Davutoğlu : ’’ NATO’nun devreye girmesini istedi.’’ bunu da belirtti.

 

Bu konuda Almanya Başbakanı olan Angela Merkel’de NATO’nun devreye girmesi konusun da Başbakan Davutoğlu ne katıldı .Almanya Başbakanı olan Angela Merkel ile Başbakan Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşkü’nde bir görüşme yaptı ancak görüşmeden önce  Almanya Başbakanı olan Angela Merkel , Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafınca  Çankaya Köşkü’nde resmi olarak yapılan bir tören ile ağırlandı. Törenin hemen ardından Çankaya Köşkü’ne geçen 2 Başbakan , baş başa görüşmeye başladı .

 

Görüşme sonunda  bir açıklama yapma gereksinimi duyan iki Başbakan ortak açıklamalar ile tüm sorulara cevap verdi. Suriyeli mülteciler konusunda sert açıklamalar yapan Başbakan Davutoğlu  şunları : ’’ Hiç kimse Türkiye tüm Suriyelileri alıyor diye bir anlayışa kapılmasın. Bu nedenle Rus hava saldırılarını da mazur göremez. Rus hava saldırıları konusun da tolerans gösterilmemelidir. Nasıl olsa Türkiye tüm Suriyeli mültecileri ülkesini alacak ,  tüm yükü üstü sırtlanacak diye düşünmemelidir.Bu konuda Türkiye’nin tek başına tüm Suriye’yi  üstlenmesi beklenmemeli.’’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA