SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Mısırda Kırmızı Halı Gerginliği

Mısırda Kırmızı Halı Gerginliği
Bu haber 09 Şubat 2016 - 8:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Mısır’da yapım aşamasında bulunan bir projeyi ziyaret etmeye giden Mısır Cumhurbaşkanı Fattah al-Sisi’nin konvoyu…

Mısır’da yapım aşamasında bulunan bir projeyi ziyaret etmeye giden Mısır Cumhurbaşkanı Fattah al-Sisi’nin konvoyu için serilen kırmızı halı ülke içinde tartışmalara yol açtı. Halk tarafından kırmızı halı boş harcama ve savurganlık olarak nitelendirildi.

 

Ayrıca Mısır halkının bu zor dönemlerinde böyle bir harcamanın yapılması kızgınlık yarattı. Konu ile ilgili açıklama yapan Mısır askeri kanadı kırmızı halıdan Mısır halkının memnun olması gerektiğini söyledi ayrıca kırmızı halının yeni alınmadığını yaklaşık olarak 3 yıldır kullanıldığına açıklamalarında yer verdiler. Özel bir Mısır televizyonunda sunucu olan Youssef al-Husseini Sisi’nin bu ölçüde bir ikiyüzlülüğe nasıl ulaşabildiğine şaştığını ve yollara kırmızı halılar sermek yerine Mısır’da soğuktan donan insanlara neden yorganlar dağıtılmadığını sorguladı.
Bu olaylar karşısında Mısır’ın muhalefet kanadından da açıklama gecikmedi Devrimci Sosyalist Harekât’ın üyelerinden olan Haytham Muhammadayn Facebook hesabından paylaştığı gönderinin altına Sisi’nin insanların parasını ayaklar altına alıp ezdiğine değindi. Artan eleştirilere karşı açıklama yapma gereksimi duyan Mısır Askeri kanadı yaptıkları bir diğer açıklamada kırmızı halının fazla pahalı olmadığını daha önce de söyledikleri gibi kırmızı halının yaklaşık üç yıldır hizmetlerde kullanıldığını belirtti. Ayrıca kırmızı halının başka seremoniler içinde kullanabileceğini ve bu gibi prestij belirten devlet ayrıntılarıyla dünyaya Mısır’ın doğru yolda olduğunu göstermek istediklerini sözlerin ekledi. Eski Mısır Askeri Kanadı Lider Sisi Müslüman Kardeşlerin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Mursiyi askeri bir darbeyle 2013 yönetimden indirmişti.

Haber:Ahmet ÖZDEMİR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA