SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Moskova’da 18 IŞİD’li Türk vatandaşı gözaltına alındı

Moskova’da 18 IŞİD’li Türk vatandaşı gözaltına alındı
Bu haber 01 Nisan 2016 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Inferax haber ajansının verdiği bilgilere, göre Moskova’da 18 IŞİD üyesinin gözaltına alındığı…

Inferax haber ajansının verdiği bilgilere, göre Moskova’da 18 IŞİD üyesinin gözaltına alındığı, üzerlerinden Türk kimliklerinin çıktığı ve terörle ilişkilerinin olup olmadığının araştırıldığı bilgisi verildi.

 

Rus medyasında yayınlanan haberler göre, yapılan operasyonlar neticesinde Moskova’nın çeşitli bölgelerinde 18 IŞİD’li Türk vatandaşı yakalandı. Yakalanan IŞİD’li Türkler gözaltına alındı. Üzerlerinden sahte evraklar çıktığı söylenen kişilerin terör örgütü ile ilişiği olup olmadığı araştırılacak.

 

SAHTE EVRAK KULLANDIKLARI İDDİA EDİLİYOR

 

Başka bir Rus haber kaynağı Ria Novosti’nin yayımladığı habere göre ise, Rus Özel Güvenlik ekibi FBS ile güvenlik güçlerinin birlikte yürüttüğü operasyonlarda 18 IŞİD bağlantılı kişi gözaltına alındı. Bunlardan bir kısmının Özbekistanlı bir kısmının da Türk olduğu ve sahte evrakla dolaştıkları tespit edildi. Üzerlerinden çıkan sahte evrakları kendilerinin hazırladığını belirten haber kaynağı, gözaltına alınan 18 kişinin IŞİD’e katılmak istediklerini ve yakalanmadan Rusya’ya girip çıkmada bu evrakları kullandıklarını ifade etti.

 

Her iki haber kaynağının yayımladığı açıklamalar resmi olarak Rus hükumeti tarafından onaylanmadı. Resmi olarak onaylanmadığına dair, haberin altına Ria Novosti tarafından not düşüldü.

 

TÜRKİYE MOSKOVA BÜYÜKELÇİLİĞİ TUTARSIZ AÇIKLAMALAR YAPILIYOR DEDİ

 

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada her iki haber kaynağında farklı ifadelerin olduğu, birinde yakalananların tamamını Türk belirtildiği, diğerinde ise içlerinde Türklerin de olduğu şeklindeki açıklamaların tutarsız olduğu söylendi. Ayrıca Büyükelçilik konu ile ilgili resmi bir bilgi gelmediğini belirtildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA