SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Nazlıaka artık CHP grup toplantılarına katılamayacak

Nazlıaka artık CHP grup toplantılarına katılamayacak
Bu haber 25 Mart 2016 - 16:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Partisinden ihraç edilerek Ankara bağımsız milletvekili olan Aylin Nazlıaka, CHP’nin basına kapalı grup toplantısına en ön sıradan katılınca olanlar oldu.
Haber:Dilara BOZAN
Partisinden ihraç edilerek Ankara bağımsız milletvekili olan Aylin Nazlıaka, CHP’nin basına kapalı grup toplantısına en ön sıradan katılınca olanlar oldu.
Salı günü yapılan CHP kapalı grup toplantı oylamasına katılan Ankara bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka için, bundan sonra toplantılara katılamaması yönünde milletvekillerinin oybirliği ile karar alındı.
Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında 24 Martta CHP’nin basına kapalı grup toplantısı yapıldı. Toplantı bitimine doğru konuşmak istediğini söyleyen Ankara milletvekili Necati Yılmaz, Aylin Nazlıaka’nın toplantıya katılmasına tepki gösterdi. Kendisine attığı ifitira nedeni ile partiden ihraç edilen Nazlıaka için YDK kararlarına aykırı davrandığını söyledi. Bu durumdan rahatsız olan Yılmaz, konu ile ilgili bir karar alınmasını talep etti.
TOPLANTIYA DAVET EDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR
Parti Yüksek Disiplin Kurul kararına göre partiden ihraç edilen Nazlıaka’nın tekrar toplantıya davet edilmesini doğru bulmadığını söyleyen Yılmaz bu konuşmaları yaparken diğer milletvekilleri de Yılmaz’ın talebine destek verdi. Tepkilerin büyümesi üzerine kürsüye gelerek açıklama yapan Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, herhangi bir davetin söz konusu olmadığını söyledi. Partiden disiplin kurulu kararı ile ihraç edilen bir milletvekilinin grup toplantısını ön sıradan izlemesinin siyasi bakımdan da etik olmadığını vurguladı. Nazlıaka’ya toplantıya katılması için bir davette bulunulmadığını belirten Sındır, toplantısalonuna gelmiş bir milletvekilini toplantıdan çıkarmanın CHP’ye yakışmayacağını söyledi.
BUNDAN SONRAKİ GRUP TOPLANTILARINA KATILAMAYACAK
Konu ile ilgili bir karar alınması için ısrar eden milletvekillerinin talebi yerine getirildi. Yüksek Disiplin Kurulu kararlarına uyulur şeklinde karar alınarak, Nazlıaka’nın bundan sonra yapılacak kapalı grup toplantılarına katılımının önü kesilmiş oldu. Nazlıaka’nın tekrar grup toplantılarına katılması için başlatılacak imza toplama kampanyası da böylece başlamadan bitti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA