SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Özel Hareket Polisi Olmak İstiyorsanız !

Özel Hareket Polisi Olmak İstiyorsanız !
Bu haber 02 Kasım 2016 - 19:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özel harekat polisi olmak isteyenler için internet üzerinden başvuruyu başlatan bakan şimdiden binlerce başvurunun olduğunu söyledi. Bu durum karşısında site büyük bir yoğunluk ile karşılaşmaktadır. Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri içerisinde eğitim verilecek.

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde özel harekat polisi olarak yetiştirilecek 10 bin aday için başvuru tarihinin 2 Kasım olarak açıklandığı 31 Ekim’den bu yana, duyurunun açıklandığı internet sitesine 900 binden fazla giriş yapıldı. Yetkililer yoğunluk nedeniyle internet sitesine erişimde zaman zaman aksaklıklar yaşandığını, bu durumun başvuru sayısının, alınacak aday sayısının çok üzerinde olacağını gösterdiğini belirtti.

Polis Akademisinin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde özel harekat polisi olarak yetiştirilmek üzere 28 yaşından gün almamış ve en az lise veya dengi okul mezunu 10 bin erkek öğrenci adayı alınacak. Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacak. Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 14 Kasım 2016 saat 17.00’ye kadar https://www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden yapılacak. Adaylardan istenecek belgeler ile adaylarda aranan şartlar Polis Akademisinin internet sitesinde yer alıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA