SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Özel Hediye Verilen Tesbihler Bilenler’de

Özel Hediye Verilen Tesbihler Bilenler’de
Bu haber 13 Mayıs 2016 - 18:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tesbih çekmek Müslümanların inandığı bir adet olarak tanımlanıyor. Dinin kuralları içinde yok ama köklü bir inanç. Aslında namaz sırasındaki duaları ve sureleri saymak için kullanılıyor ama peygamberimizin hiç tesbih kullanmadığı, namaz sırasında hurma çekirdeği veya çakıl taşı ile sayıları saydığı dini kitabımızda geçiyor. Sonradan gelen halifeler döneminde yaygınlaşan tesbih kullanımı kuşaktan kuşağa aktarılmış ve günümüzde de dini bir aksesuar olarak kabul ediliyor.

Ayrıca tespih çekmek doktorlar tarafından yorgun zihinleri başka yöne çektiği için zaman zaman terapi olarak öğütleniyor, tesbih çekmek sanki sabrı öğretiyor.

Anlamlı Bir Hediyedir

Toplumda çok sevilen bir adet olan tesbih günlük hayatta daha çok 11’li olan modeli ile kullanılıyor. Tesbih modelleri ise bazen el sanatlarını içinde sayılacak kadar ustaca yaratılıyor. Fosilleşmiş çam sakızı demek olan kehribardan yapılmış tesbihler bugün değerli bir hediye. Özellikle rengi sarıdan başlayıp kırmızıya dönen kehribar tesbihlerle oltu taşından yapılan tesbihler geleneksel el sanatlarının içinde yer alıyorlar.

Gül kokulu tesbihleri kırmızı, mavi, turuncu ve yeşil renklerde kalp, yuvarlak veya kese ambalajları içinde sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz. 11’li ya da 99’lu tesbih modelleri yedi, sekiz ve on milimetreyi bulan boncuk kalınlıklarıyla çeşitleniyorlar. Şeffaf, incili, boncuk taşlı veya kristal taşlı modelleri bilenler.com adresinde görebilirsiniz. 1961 yılından beri dini malzemeleri size ulaştıran Bilenler firmasının tesbih modelleri içinde kişiye özel çeşitler de var.

99’luk büyük tesbihlerden başka boncuk sayısı binleri geçen tesbihler özellikle tekkelerde ve zikir törenlerinde kullanılıyor. Budizm dinine inananlarda tesbih çekiyorlar ve 108 boncuklu olanları kullanıyorlar. Hrıstiyan din adamları arasında da az görülse bile bu adet var. Onlar genellikle 33’lü olanları tercih ediyorlar çünkü İsa Peygamberin 33 yaşında öldüğü kabul edilmiş.

50 Yıllık Tecrübe

Bilenler firması 50 yıldan fazla bir süredir dini malzemeler, hac malzemeleri ve dini yayınlar konusunda inananlara hizmet veriyor. Çok uygun olan bu dini hediyeleri sevdiklerinize verebilirsiniz. Kişiye özel hediyelikler örneğin isme özel dini kitaplar var. Bütün bu koleksiyon çok uygun fiyatlarla http://www.bilenler.com.tr/Tesbih-cesitleri-modelleri-ve-fiyatlari adresinden temin edilebilir.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA