SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

PENSAN 56 ülkeye kırtasiye ürünleri ihraç ediyor

PENSAN 56 ülkeye kırtasiye ürünleri ihraç ediyor
Bu haber 28 Nisan 2016 - 16:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Türkiye’de kırtasiye sektöründe önemli bir yer tutan PENSAN firmasının Akdeniz ve Ege bölge müdürü olan Ali Eyiengin…

Türkiye’de kırtasiye sektöründe önemli bir yer tutan PENSAN firmasının Akdeniz ve Ege bölge müdürü olan Ali Eyiengin, firmanın yılda 1 milyon civarında kalem ürettiğini ve bunları 56 farklı ülkeye ihraç ettiğini bildirdi.

 

Antalya’da yeni kalem çeşitlerini tanıtmak amacıyla bir açıklama yapan Ali Eyiengin, Pensan kağıt ve kalem firmasının ürettiği 3 fabrikada 56 farklı ülkeye ihraç edilen kalemleri Antalya Falez Otel’de düzenlediği bir fuarda tanıttı. Pensan markasının 1967 yılında Tahtakale’de Çiftçioğlu markasıyla piyasaya girdiğini, bugün ise Pensan Kalem A.Ş. , Fatih Kalem A.Ş. , Hedef Kırtasiye A.Ş. olarak 3 farklı fabrikada 600’ü aşan çalışanı ile büyük bir firma olduğunu vurguladı.

 

Üç fabrikada bir yılda 1 milyondan fazla kalem üretilerek 56 ülkeye ihraç yapar konuma geldiğini ve Türkiye’de kalem sektöründe lider firma pozisyonunda bulunduğunu belirten Bölge Müdürü Ali Eyiengin, kuru boya ürünlerinin Denizli’de, sulu boya, tükenmez kalem, oyun hamuru, pastel boya gibi ürünlerin de İstanbul’da üretildiğini ifade etti. Fabrikalardaki üretimlerde en çok dikkat ettikleri konuların başında çocuk sağlığı olduğunu ifade eden Ali Eyiengin, ‘önce sağlık’ prensibi ile hareket edilerek, Türkiye’nin bütün şehirlerine, hatta ve hatta bütün köylerine satış ekipleri kanalıyla ulaştıklarını belirtti. Her sene gerçekleştirdikleri bu tür fuarlar sayesinde satış aktiviteleri ve tanıtım ürünlerini tüketicilere birebir anlatma fırsatları bulduklarını dile getiren Ali Eyiengin, ürünlerde yenilik yapma hedeflerinin her zaman olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA