SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

PHP Uzmanı için sektör neden önemli hale geldi

PHP Uzmanı için sektör neden önemli hale geldi
Bu haber 12 Ağustos 2016 - 9:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yazılım sektörü günümüzde en çok personele ihtiyaç duyulan sektörlerden biri haline gelmiştir. Web yazılımcılığı da bu piyasada en çok elemana gereksinim duyulan sektörlerden biridir. Kariyer siteleri ASP.net, Java, Pyhton, HTML ve PHP uzmanları arayan kişilerin ilanlarıyla doludur. Bu yazılım dilleri arasında en çok talebi PHP uzmanları almaktadır. Çünkü PHP’nin kullanıcı sayısı diğer yazılım dillerine göre daha fazladır. Talep fazla olunca PHP Uzmanlığı en gözde mesleklerden biri haline gelmiştir. Bu makalede size “PHP Nedir?” “PHP Uzmanı nedir?”, “PHP Uzmanı Neler Yapar?” konularından bahsedeceğiz.

Önce “PHP nedir?” sorusu ile başlayalım. PHP internet için üretilmiş sunucu taraflı veya genel amaçlı kullanılan betik bir dildir. HTML içerisine gömülebilme özelliği vardır. PHP kullanılarak dinamik web siteleri yapılabilir. WordPress, Joomla gibi dünyaca ünlü blog sistemleri PHP ile yazılmıştır. Ayrıca Facebook, Twitter gibi sosyal medya siteleri de PHP uzmanları tarafından yazılmıştır. Peki bu sitelerin mimarı olan PHP Uzmanları ne iş yapar ?

PHP Uzmanı PHP yazılım diliyle proje geliştiren kişiye denir. PHP uzmanı olmak için bir okul bitirmeye veya bilgisayar mühendisi olmaya gerek yoktur. Kendi kendine bu yazılım dili öğrenilerek PHP uzmanı olunabilir. PHP uzmanlarının HTML, Javascript, CSS gibi dillere de hakım olması gerekir. FTP kullanımını, sanal server kullanımını, MYSQL gibi veritabanlarını iyi derece bilmelidirler. Matematik ve algoritma bilgisine de sahip olmalıdırlar. Aynı zamanda yazılım sektörü her gün geliştiği için yeniliklere ayak uydurmalı ve gelişime açık olmalıdırlar. Kendisini geliştiren ve alanında başarılı olan PHP uzmanlarının iş sahası oldukça fazladır. Özel sektörde ve kamuda kolayca kendilerine iş imkanı yaratabilirler. Büyük şirketlerin neredeyse tamamı PHP uzmanına ihtiyaç duymaktadır. PHP uzmanlarının maaşları ise 1,500 TL ile 20.000 Tl arası değişmektedir. İyi bir PHP uzmanı eğer isterse herhangi bir şirkete veya kuruluşa bağlı kalmayıp freelance iş yaparak da büyük paralar kazanabilir. Özel sektöre bağlı şirketlerde çalışarak kazanacağı 1 aylık maaşı ayda 2 tane freelance iş alarak kazanabilir. İş olanaklarının bu kadar fazla olması PHP uzmanlığının piyasada çok cazip hale gelmesini sağlamış PHP uzmanlığı şimdiden geleceğin mesleklerinden biri haline gelmiştir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA