SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Profesyonel İş Yeri Hekimi Hizmetleri için Adres Acar OSGB

Profesyonel İş Yeri Hekimi Hizmetleri için Adres Acar OSGB
Bu haber 31 Temmuz 2016 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görev yapmakta olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belge almış olan kişilere iş yeri hekimi deniliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Eğitim Kurumları aracılığı ile verilen eğitimlerden sonra Bakanlık tarafından yapılan sınavda başarı elde edenler İş Yeri Hekimliği Sertifikası sahibi olmaya hak kazanırlar.

İş Yeri Hekimlerinin Görevleri Nelerdir?

İş yeri hekimleri ülkemizde çalışma ortamlarının gözetimini yaparak çalışanların sağlık gözetimleri ile ilgili danışmanlık hizmetleri verirler. İş yerlerinde yer alan kantin, yemekhane, soyunma odası ve duş gibi bölgelerin bakımı ve temizliği konusunda gerekli kontrolleri yapan kişiler aynı zamanda tavsiyelerde bulunarak bu tür bölgelerdeki eksikliklerin giderilmesini de sağlarlar.

İş yerlerindeki hijyenin sağlanmış olması, toplu koruma yöntemlerinin planlanması ve bireysel koruyucu donanımları hakkında da iş yeri hekimleri tavsiyelerde bulunarak gerekli önlemlerin alınmasında etkili bir rol oynarlar.

Sağlık gözetimlerinden sonraki elde edilmiş olan sonuçlara göre, iş güvenliği uzmanları ile iş birliği de yapabilen iş yeri hekimleri gerekli ölçümleri yaptırarak değerlendirme altına alırlar. Ülkemizde pek çok firma tarafından profesyonel olarak sunulan iş yeri hekimi hizmetlerini Acar OSGB firmasından da talep edebilirsiniz.

İş Kazalarının Önlenmesi ve Gerekli Tedbirler

Günümüzde meydana gelebilecek olan iş kazalarının önüne geçilmesi ve tamamen ortadan kaldırılmasında etkili bir rol oynayabilen iş yeri hekimleri alınacak olan tedbirleri belirledikten sonra acil müdahale edilebilecek olan yöntemleri de sizlere belirtirler.

İş kazalarının önlenmesi ve iş kazaları için tedbir alınması için iş güvenliği uzmanları ve personele acil müdahale edebilecek olan iş yeri hekimlerinin sağlık personelleri ile ortak çalışmalar sergilemesi gereklidir.

Acar OSGB firması tarafından sunulan hizmetler arasında iş yeri hekimi ve sağlık personeli görevlendirmesi hizmetleri de yer almaktadır. İş kazası durumundaki acil müdahale ile birlikte aynı zamanda çalışan personellere genel sağlık konusunda da bilgiler ve eğitimler verilmektedir.

İş akışınızın kanunlara ve sağlık koşullarına uygun şekilde devam edebilmesi için iş yeri hekimi hizmetlerine http://www.acarosgb.com.tr/isyeri-hekimi/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA