SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Rize’nin turizm değerleri düzenlenecek etkinliklerle tanıtılacak

Rize’nin turizm değerleri düzenlenecek etkinliklerle tanıtılacak
Bu haber 30 Nisan 2016 - 14:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RİZE’nin doğal güzellikleri ile yaylaları, şelaleleri, gölleri, vadileri, kemer köprüleri ve yöresel mutfağın zengin çeşitleri…

RİZE’nin doğal güzellikleri ile yaylaları, şelaleleri, gölleri, vadileri, kemer köprüleri ve yöresel mutfağın zengin çeşitleri, yıl içinde  düzenlenecek ulusal ve uluslararası fuarlarda etkin şekilde tanıtılacak.

 

40’ıncı Turizm Haftası nedeniyle açıklama yapan Rize Valisi Ersin Yazıcı, çayın başkenti Rize’nin sahip olduğu değerlerin etkin tanıtımı ile ülke ve dünya turizminde söz sahibi olarak hak ettiği yeri mutlaka alacağını söyledi. Rize’nin tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile bir turizm cenneti olduğuna dikkat çeken Yazıcı şunları söyledi:

 

“Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen Rize’nin de yeteri kadar pay alabilmesi için tanıtma çalışmalarına devam ediyoruz. Rize, tarih, kültür, coğrafya, turizm, sosyal ve ekonomik yönden zengin tarihi ve folkloru, doyumsuz güzellikteki coğrafyası, dört mevsimin yaşandığı iklimi, bereketli toprakları ile sıcacık insanların birlik ve beraberlik duyguları içinde yaşadığı şirin bir ilimizdir. Bu bağlamda, turizmin çeşitlendirilebilir anlamda çoğaltılması ilimize değer katacaktır. İlimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması yönünde önemli adımlar atılmış, Rize’yi ülke turizmi içinde farklı ve nitelikli bir konum kazandırarak turizm sektöründe marka yapmak amacıyla Valilik olarak her türlü gayreti göstermekteyiz. 2016 yılı içerisinde kentin tanıtımına da ayrı bir özen göstererek ulusal programlarda bu tanıtım çalışmalarına devam ediyoruz.”

 

BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ

 

Rize’nin yerli ve yabancı turizme yanıt veren bir turizm destinasyonu haline geldiğini kaydeden Yazıcı, “Hepimiz birbirimize destek olursak başarı kalıcı olabilir. Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz. Bölgeye gelen yabancı turist sayısı artarak devam ediyorsa bununla birlikte işletmelerin kendini geliştirme ihtiyacı doğacak. İlimizin sahip olduğu potansiyeli vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirmek, Rize marka kentini meydana getirme konusunda büyük öneme sahiptir. Rize’nin bu avantajlı yönlerini ve turizmdeki gelirini daha da arttırmak için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu noktada ilimizin turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için kamu kurumlarımıza, esnafımıza ve tüm halkımıza görevler düşmektedir. Unutmayalım, çayın başkenti Rize’ye  gelen her turist, ilimizin gönüllü elçisidir” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA