Rolling Stones Küba’da ilk kez konser verdi

Rock müziğin efsane grubu Rolling Stones, Küba’da ücretsiz konser düzenledi.

Haber:Berk ARSLANTÜRK

 

Efsanevi rock müzik grubu İngiliz Rolling Stones, dostluk konseri isimli etkinlik çerçevesinde Küba’nın başkenti Havana’da bulunan Ciudad Deportiva’da düzenlediği ücretsiz konseriyle yüzbinlerce Kübalı hayranına keyifli dakikalar yaşattı. Rolling Stones’ın solisti Mick Jagger, meşhur ‘Jumpin Jack Flash’ isimli şarkıyı söylemeye başlamadan önce Kübalı ayranlarını İspanyolca ‘Merhaba Havana. İyi akşamlar benim Kübalı halkım’ sözleriyle selamladı.

 

Küba’da ilk kez bir İngiliz Rock grubunun sahne aldığı etkinlik olan konser, ABD Başkanı Barack Obama’nın Küba’yı ziyaretinden 4 gün sonrasına denk geldi. Bu açıdan düzenlenen konserin ABD ve Küba yönetimi arasında 50 senedir devam eden düşmanlığın sonlandırıldığı bir zamana denk gelmesi açısından önemli olduğu vurgulandı. ABD ve Küba 2014 yılında ilişkileri normalleştirmek için adımlar atmış ve büyükelçiliklerini karşılıklı olarak yeniden açma kararı almışlardı.

 

Rolling Stones konserinin ardından İrlandalı rock grubu U2 ve Beatles eski üyesi Paul McCartney’nin de Küba’da bir konser vermesi bekleniyor.

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın