SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Ruslar Putin’in Savaş Politikasına Karşı Çıktı

Ruslar Putin’in Savaş Politikasına Karşı Çıktı
Bu haber 18 Ekim 2015 - 19:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İki gösterici “Putin katildir” adlı plakatla konuşma yaptı. Suriye’de askeri operasyonlara son verilmesi talebi ile miting yapıldı.

“Solidarnost” hareketinin teşkilatçılığıyla Moskova’nın Suvorovski meydanında baş tutan anti-savaş mitinginde 500 e yakın insan katıldı. Eylemin Moskova meriyasının resmi izniyle yapılmasına rağmen son anda polisin göstericilerden “Suriye” yazılı posterlerin yığınmacı ve Suriye kelimesini işletmenleri ni talep etmesi gerginliğe neden oldu.

Polisin haberi olmasına rağmen “Suriye-ikinci Afganistan” yazılı pankartlar açan göstericiler çıkışlarında da “Suriye” sözünü kullanmaktan çekinmediler. Putin hükümetini Ukrayna savaşındaki başarısızlığı ört bas etmek ve halkın dikkatini ülke iç sorunlardan dağıtmak amacıyla Suriye’de yeni savaşa başlamak suçlayan görevlileri, resmi Kremlin mücadelesinin ısıda e karşı başlatıldığı beyanatlarının ise uydurma olduğunu dediler.

Andrey Paitkovskinin düşüncesine göre, bu savaş diktatörler arasında dayanışma amacı taşıyor:

“Biz İŞİD’le savaşmıyoruz. Her 50 bombardıman sadece 1-2 tanesi İŞİD’e, diğerleri ise Suriye muhalif hedef alır. Muhalefeti yok ettikten sonra dünyaya şunu diyecekler ki, “bakın Suriye’de sadece iki kuvvet kaldı. İŞİD’e ve Beşşar Esed “. Hangisini destekliyor “?

Diğer müttefik Denis Yudin ise Suriye’de masum insanlara karşı soykırım işlendiğini ve Beşar Esad’ın kendi halkını kırması azmış gibi onların da bu soykırım cinayetine katıldığını vurguluyor;

“Üstelik de bu suç bizim paramızla işlenir. Sanırım, benim ordum menim vetenimi ve beni korumalıdır. Çürümüş bir rejimi korumak için başka ülkede savaşmazlar dı “.

Mitingde göstericilerden ikisi “Putin katildir” yazılı pankart açtığı için polis tarafından yakalandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA