SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Rusya Jetleri Irak’a Gönderebilir

Rusya Jetleri Irak’a Gönderebilir
Bu haber 18 Ekim 2015 - 12:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Bize böyle bir başvuru dahil olursa, tabii ki, ona da uygun bir şekilde bakılacak”. “Resmi Bağdat bize henüz uygun talepte bulunmamış. Buna rağmen Rusya bu ülkeye ısıda terör çetesi ile mücadelede askeri yardımın konusunu gözden geçirmeye hazırdır”.

Bu açıklama ile Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Antonov konuşma yaptı.

“Sadece onu söyleyebilirim ki, bugüne kadar Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad aldığımız başvuru gibi Irak’tan benzer herhangi başvuru almadık. Bize böyle bir başvuru dahil olursa, tabii ki, ona da uygun bir şekilde bakılacak “- diye Bakan Yardımcısı Moskova’da yapılan güvenlik konferansındaki konuşmasında belirtti.
Anatoli Antonov

Antonov ekleyip ki, Kremlin’de Beşar Esad’ın Rusya yönetimine yönelik yazılı başvurusu var. Bakan Yardımcısı buna dayanarak beyan etti ki, Rusya’nın Suriye’deki adımları uluslararası hukuk normlarına tam adekvatdır ve tamamen meşru temellere sahiptir.

Rusya Suriye sorununda Cumhurbaşkanı Beşşar Esed rejiminin, ABD ve müttefikleri ise Esad’a karşı savaşan isyancıların tarafını tutar. Şu anda Rusya Suriye’nin kuzeybatısında bulunan LATAKIA şehri yakınlarında bulunan askeri uçak tabanından kullanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA