SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Sağlıklı Ceviz Fidanı Nasıl Anlaşılır?    

Sağlıklı Ceviz Fidanı Nasıl Anlaşılır?    
Bu haber 10 Ekim 2016 - 12:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ceviz yetiştirenler, üretip satanlar için ekonomik ve sağlıklı çeşitlerin yer aldığı platform, size kaliteli ürünleri kullanma imkânı verecektir. Farklı ceviz fidanları çeşitlerini siteden temin edebilir, mevsimi olmadan fidan almanın avantajını yakalayabilirsiniz. Serada üretilen ve torbalı şekilde üretime uygun hale getirilen ceviz fidanları her türlü aşı ve sağlık kontrolünden geçerek satışa sunulmaktadır.  Bilindiği üzere aşılama işlemi ile 15 yılı bulan meyve verme işlemi 2 yıla düşmekte ve üretim kalitesi ve garantisi artmaktadır.

Ceviz Fidanı Alırken Bakılması Gerekenler

Ceviz fidanları satın almanda öce bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Köklerinin saçaklı olması, zarar görmemiş olması
  • Köklerde canlı olup olmadığı ve bunların zarar durumu
  • Gövde kısmının 1,5-2 cm olması
  • Genel olarak sağlıklı canlı durması
  • Ceviz fidanı üretiminin sertifikalı yapılması
  • Donma ya da yanık durumunun olmaması
  • Fidanda sürgün ve anaç kısmında renk farklılığı olması durumlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yeni Sezon Ceviz Fidanının Avantajı

Üretimin ilerleyen zamanlarını ilgilendiren bir konu olarak fidanın incelik kalınlık durumu önemlidir. Kalın fidanlar birçok üreticinin göz zevkini doldurur ve daha güzel üretim olacağı şeklinde bir yanılgı yaratır. Oysa kalın ve uzun olan fidanlar genelde zor toprakla bütünleşir ve üretim konusunda sıkıntı yaşatırlar. Diğer yandan ince olan fidanlarda bu durumun tam tersi görülür. İnce olanlar çok daha rahat biçimde köklerini toprakla bütünleştirir ve daha rahat büyür.  Rahat büyüyen ağaç da meyvesini daha güzel sunacaktır. Ancak sadece satış odaklı bazı yerler alıcıların gözünü boyama pelinde olabilmektedir. Alıcının bu detaylara özen göstermesi gerekir.

Hazal Fidancılık Güvencesi ile Ceviz Fidanı

Satın alma ve sonrası süreçte müşteri memnuniyeti odaklı şekilde faaliyetlerini sürdüren Hazal Fidancılık’tan dilediğiniz sayıda ve çeşitte ceviz fidanı işlemi yapabilirsiniz. Var olan fidan çeşitlerinin her biri bununla ilgili yasal prosedüre uygun olarak üretilmekte ve sunulmaktadır. Fidanlar aşılı ve satışa engel hiçbir durum olmadan alıcısına gönderilir.  Müşterilere bunun garantisini vermektedir.  Alışveriş süreci ve ulaşım konularında firma iletişim bilgilerini kullanarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Hazal Fidancılık http://www.cevizfidaniburada.com adresinden online satış yapmaktadır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA