SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

SANDALYE VE MEKAN

SANDALYE VE MEKAN
Bu haber 11 Mayıs 2016 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ahşap sandalye seçiminde mutlaka insan ölçülerine uygunluğu tartışılmalı ve mutlaka pratikte de üretilen sandalyeler deneme aşamalarından geçirilmelidir. Estetikten belki de daha önce ergonomisi ele alınmalıdır.

Bir mekanın bel kemiklerinden birisi de sandalyelerdir. Kullanıcı ihtiyaçları ve sayısına göre sandalyelerin tarzı ve sayısı da belirlenebilir. Bir yemek masasına uygun sandalye ancak takımı gibi olabilecekken, bugün masadan farklı ama masa ile uyum içerisinde olan oldukça modern sandalyeler üretiliyor. Özellikle ev hanımları ve dekorasyona önem veren herkes, yaşadığı mekan için çok farklı sandalyeler seçiyor. Tasarımdaki çeşitlilik, fiyatlar konusunda da geçerlidir. Her kesim için, estetik ve işlev açısından uygun sandalyeler bulunabilir. bar sandalyesi deyince, sadece dört ayağı olan ve oturmaya yarayan bir ürün akla getirmek artık geride kaldı. Tasarımın önemli bir konusu haline geldi.
Bir oturma grubu ürünü olarak bilinen sandalyeler, kullanıldığı her dönemde pratiklik sağlaması ve estetik görüntüsü ile kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bugün dünyada, çok sayıda sandalye üreticisi bulunmakta ve işini titizlikle yapmaktadır.
Sandalye seçiminde mutlaka insan ölçülerine uygunluğu tartışılmalı ve mutlaka pratikte de üretilen sandalyeler deneme aşamalarından geçirilmelidir. Estetikten belki de daha önce ergonomisi ele alınmalıdır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA