Sisli havadan yararlanan saldırganlar Üniversiteye saldırdı

Pakistan’da üniversiteye silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Pakistan’da üniversiteye silahlı saldırı gerçekleştirildi. Pakistan kuzeybatısında yer alan Çaharsada kentindeki üniversiteye düzenlenen silahlı saldırı sonucunda, 20 kişinin hayatını kaybettiği belirlenirken, güvenlik güçleri ile üniversiteye saldıranlar arasındaki çatışmanın şuan için devam ettiği kaydedildi.

 

Pakistan’ın  Hayberpaktunhuva eyaleti olan Çaharsada’da  Baça Han Üniversitesi’nin kampüsüne silahlı bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Olay yerindeki görgü tanıkları, gerçekleştirilen saldırıda, saldırganların öğrenciler ve üniversite çalışanlarına ateş açtıklarını ve çeşitli patlama seslerinin duydukları söylendi.

 

‘’20 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN, ÇOK SAYIDA YARALI BULUNUYOR‘’

 

Hayberpaktunhuva eyaleti hükümet sözcüsü olan Şevket Yusufzai tarafından yapılan açıklamada, şuan için saldırıda ilk tespitlerin ardından 20 kişinin hayatını kaybettiği ve çatışmanın halen devam ederek 4 saldırganın etkisiz hale getirildiği ve güvenlik ekiplerince üniversiteye intikalin devam ettiği kaydedildi.

 

Birden fazla yaralının bulunduğu olay yerine ambulanslar gönderildi. Olay sırasında  Üniversitede adı verilen kişi için anma töreni yapıldığı için öğrenci yakınlarının da üniversite çevresinde yer aldığı söylendi.

 

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER ÜZERİNE SALDIRILDI

 

Bu sabah saatleri içerisinde Hayber-Pahtunhva vilayetinde bulunan Baça Han Üniversitesi’nde  etkili olan yoğun sisten faydalanarak olay yerinde bulunan saldırganlar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor. Yerel televizyon kanalları tarafından videolu haberde hedefin yurt içerisindeki öğrenciler ve öğretmenler olarak seçildiği haberi verildi.

 

Üniversitede yapılan anma töreninden dolayı 3 bin öğrenci ile 600 kadar ziyaretçinin olduğu söyleniyor.  Sınıflarda mahsur kalan öğrenciler ve üniversite çalışanları kurtarılmayı bekliyor.

Editör:Burak KAPTAN

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın