SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Stresten korunmanın yolları

Stresten korunmanın yolları
Bu haber 30 Nisan 2016 - 7:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İnsanların günlük hayatında yaşamış oldukları sıkıntılar, sorunlar, iş hayatında yaşanan bazı negatif gelişmeler ve aile problemleri stresin ortaya çıkmasına sebep oluyor.
Haber:Berk ARSLANTÜRK
İnsanların günlük hayatında yaşamış oldukları sıkıntılar, sorunlar, iş hayatında yaşanan bazı negatif gelişmeler ve aile problemleri stresin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Stres son zamanlarda hemen hemen her insanın hayatında olan bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu zaman kişilerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkilediği bilindiği için stressiz bir yaşam için uzmanlar tarafından da sürekli olarak eğitimlerin ve önerilerin verildiği biliniyor.
Stresten korunabilmek için bu anlamda dikkatli davranmak ve bazı önerilere kulak asmak çok önemlidir. Stres kararında olduğu ve kontrol altında tutulabildiği zaman insanların daha hızlı ve daha etkili bir şekilde motive olabileceği ortaya çıktı. Ancak her şeyin fazlasının zarar olması gibi stresin de insan hayatında fazla olması çeşitli sorunların oluşmasına neden oluyor. Stres kişilerde kaygı bozukluğu, panik atak, terkedilmiş hissi ve fiziksel bir acının dahi oluşmasına neden olduğu için bu anlamda stresle başa çıkmanın yollarını bulmak çok önemlidir.
Stresi günlük hayattan uzaklaştırmak için öncelikli olarak kişilerin yaşamlarından zevk almak için yaptıkları rutin işleri dahi eğlenceli bir hale getirmeleri çok önemlidir. Aynı zamanda stres yorgunluk ve yoğunluktan dolayı ortaya çıkabileceği için planlanmış kısa tatillere sezon boyunca çıkabilmeye gayret göstermek stresi azaltabilir. İkili ilişkilerde ise konuşmadan önce dinlemenin ve sakin davranmaya özen göstermenin stresi hayattan uzak tutmak konusunda yardımcı olabildiği ifade edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA