Suriyeli Olanlar İçin TOKİ ‘Den Ev

Ülkemiz içerisinde 3 milyondan fazla Suriyeli varken yaşam şartlarını her zaman daha iyi hale getirmek isteyen yöneticiler sonunda vatandaşlık vermeye kadar durumu ilerletti ancak halk bu durumdan hiç hoşnut kalmadı ki zaten ülkeye alınırken de birçok Suriyeli mülteci istenmemesine rağmen tek yardımcı ülke olarak Türkiye yer aldı . Ülkemiz içerisinde milyonlarca Suriyeli yer alıyor . 

 

Yaşam şartlarının kötü olduğu düşünülüyorken daha iyi bir hal alması için TOKİ konutlarından boş olanların olduğu tespit edildi ve bu evlerin Suriyeli olan mültecilere verilebileceği açıklandı . Bu şekilde daha iyi bir yaşam şartları sağlanacak ancak bu durum halkı kızdırmakla beraber önce kendi ülkemizin vatandaşı için bu yardımı yapmamızı gerektiğini düşündürüyor .

 

İlginç açıklamalar ile Suriyeli olan mültecilere konut verilme fikri ilerletilmeye çalışılıyor ancak sosyal medyadan bu konuda büyük tepkiler yağıyor.

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın