SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

TCA PEELİNG KULLANIMI

TCA PEELİNG KULLANIMI
Bu haber 30 Aralık 2016 - 13:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tca peeling kullanımından önce sorulması gereken sorular;  Tca peeling nedir? Hangi amaçla kullanılır? Nasıl kullanılır? Nereden temin edilir? Kullanımı sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Tca peeling kullanımı öncesi bu soruları sorup doğru kaynaklardan yeteri kadar bilgi toplamadıysanız Tca peeling kullanımı sonrası istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz veya cildinize kalıcı zararlar verebilirsiniz. Bu konu ile ilgili değişik kaynaklardan çok detaylı bilgi edinebilirsiniz  lakin biz burada özetle anlatmaya çalışacağız en azından yukarıda sıraladığımız soruların sorulmasının ne kadar önemli olduğu bilincini uyandırmak açısından.  Tca peeling  bir tür asetik asittir. Değişik solüsyonlarda seyreltilerek kullanılabilir. Cildimize uygulandığında derimizi yakarak soyulmasına neden olur ve bu soyulan derinin yerine cilt yeni deri üretir. Cildin ürettiği bu yeni deri temiz ve pürüzsüz olduğu için estetik açıdan istendik bir tercihtir. Nasıl kullanıldığına gelmeden önce nasıl kullanılmayacağını belirtmekte fayda var, bütün Tca peeling solüsyonlarını özellikle yüksek orandaki solüsyonlarını adeta bakkaldan kolonya alıp cildinize sürer gibi süremezsiniz.

Tca peeling  kullanmadan önce mutlaka hekime danışın ve cildinizde ki, iz, leke, kalıcı dövme gibi kurtulmak istediğiniz estetik sorunların derinliğinin iyi araştırılması gerek ve buna göre uygun solüsyon seçilmesi gerek aksi takdirde istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tca peeling kullanmaya karar verdiniz fakat nerden temin ederim diye soracak olursanız bu ürünü internet üzerinden satan birçok internet sitesi var.

Sonuç olarak şu şekilde toparlayabiliriz; Tca peeling kullanımı estetik ve güzellik amacıyla yaygınlaşmış bir yöntemdir. Diğer estetik ve güzellik yöntemlerine göre çok ucuz bir yöntemdir lakin uygulaması yeteri kadar bilgi isteyen, uygulaması dikkat isteyen ve meşakkatli bir yöntemdir. Hamileler, 18 yaşından küçükler, 65 yaşından büyükler, kalp, yüksek tansiyon, alerjik ve kronik rahatsızlıkları olanlar hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA