SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Terör örgütü PKK Nusaybin’de yeni taktikler uyguluyor

Terör örgütü PKK Nusaybin’de yeni taktikler uyguluyor
Bu haber 30 Mart 2016 - 18:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Terör örgütü PKK’ya karşı Mardin’in Nusaybin ilçesinde yapılan operasyonlarda terör örgütünün yeni yöntemlerine karşılık veren Türk Silahlı Kuvvetleri…
Haber:Burak KAPTAN
Terör örgütü PKK’ya karşı Mardin’in Nusaybin ilçesinde yapılan operasyonlarda terör örgütünün yeni yöntemlerine karşılık veren Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçlerimiz operasyona hız kesmeden devam ediyor.
Terör örgütü PKK’nın Nusaybin’de uygulamaya soktuğu yeni taktiklerden biri de beton bariyerler olarak dikkat çekiyor. Bilhassa Suriye sınırına yakın mahallelerde yerleştirilen 2 metre yüksekliğinde ve 1 ,5 metre genişliğinde olan beton bariyerler güvenlik kuvvetlerimizin zırhlı araçlarının ilerlemesine engel oluyor. Önceden hazırlanmış ve bina inşaatı süsü verilmiş olan bu beton bariyerleri ortadan kaldırmak için uzun zaman gerekiyor. Ayrıca kazılan hendeklerin çok derin kazılarak tankların geçişini bile engel olacak şekilde hazırlanması da hainlerin  kurduğu başka bir tuzak ve taktikler arasında bulunuyor.
Hain terör örgütü PKK, Sur ve Cizre’de ağır bir yenilgi aldıktan sonra Mardin’in Nusaybin ilçesinde farklı taktikler devreye sokarak güvenlik güçlerimizin ilerlemesine engel olmaya çalışıyor ve farklı şekillerde hazırlanmış el yapımı patlayıcılarla tuzak kurarak güvenlik birimlerinin kendilerine yaklaşmasına engel olmaya çalışıyor. Bu sebeple güvenlik kuvvetlerimizde halkın ve kendilerini güvenliği açısından daha titiz bir çalışma yürüterek operasyonu gerçekleştiriyor.
Kamışlı’nın karşısında bulunan Nusaybin’in terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD’den ve YPG’den rahat destek aldığı düşünülüyor. Hain bölücü terör örgütü PKK’nın Sur ve Cizre’de yapılan operasyonlarda yaşadığı deneyimlerden sonra Nusaybin’e dağdaki teröristlerden destek aldığı gelen istihbaratlar arasında yer alıyor.
14 Mart 2016 tarihinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin’de bugüne kadar yapılan operasyonlarda, güvenlik kuvvetleri hala bölgede sivillerin olabileceğini düşünerek sürekli farklı noktalarda anonslar yapıyor. Vatandaşlara yapılan uyarı anonsları ile birlikte teröristlere de teslim olma çağrıları yapılıyor. Fakat PKK’lı teröristler ‘teslim ol’ anonslarına karşılık sık sık ateşli silah ile karşılık veriyor ve teröristlerle sıcak temas sağlanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA