SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Tiyatro İle Engelleri Kaldırdı !

Tiyatro İle Engelleri Kaldırdı !
Bu haber 19 Mart 2016 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afyonkarahisar’da yaşayan bir engelli vatandaşımız tiyatroyla engelinden kurtuldu .Afyonkarahisar’da bedensel engelli olarak yaşayan Ercan Kubaş adındaki kişi Afyonkarahisar  Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev almaktadır. Kendisi gibi eşi de engelli olduğundan dolayı ailesinin geçimini sağlamak isteyen Ercan Kubaş , Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu’nda görev alarak eşi ve iki çocuğuna bakıyor. Ercan Kubaş doğuştan olarak cücelik ve eğri bacak hastalığı ile birlikte doğmuştu.

 

Ercan Kubaş 1. 30 santimetre uzunluğunda. 15 yaşına kadar bacak eğriliği nedeniyle yürümekte zorlandı. Rahatsızlıkları nedeniyle birçok kez hayal kırıklığına uğrayan Ercan Kubaş , birçok operasyon geçirmesine rağmen tam olarak başarılı bir sonuç alamadı  ancak daha önceden başkasıyla birlikte yürüyebilen Ercan Kubaş artık operasyonlar sayesinde tek başına yürüyebiliyor. 2007 yılında kendini oyunculuğa adayan Ercan Kubaş çevresindekilerin etkisi ile birlikte tiyatro ile tanıştı .Ercan Kubaş çevresindekilerin tavsiyelerine uyarak , tiyatro ile ilgilenmeye başladı .Şu anda tavsiyelere uyduğu için çok mutlu olan Ercan Kubaş , tiyatro sayesin de tüm hayatı değişt. Ercan Kubaş hayatının tadını çıkarıyor.

 

Ercan Kubaş,  tiyatro oyunculuğu hakkında soru soruldu. Ercan Kubaş ise oyuncu olmak hakkında  : ‘’ Gerçekten güzel bir duygu ,  tiyatro oyuncusu olmayı çok seviyorum .Engellilerin de tiyatro sanatı sayesinde sanat yeteneklerini sergileyebildiğini gördüm ve öğrendim.’’ dedi. Hem sanat yeteneğini göstermesi hem de ailesini geçindirebildiği için  Ercan Kubaş bu konuda hayatından memnun olarak gözüküyor.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA