SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Turizmciler korkmasın

Turizmciler korkmasın
Bu haber 30 Nisan 2016 - 16:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kültür ve turizm bakanı Mahir Ünal, Antalya’da gerçekleştirilen Birim Amirleri toplantısında turizmcilere seslenerek, rahat olmalarını istedi.

Kültür ve turizm bakanı Mahir Ünal, Antalya’da gerçekleştirilen Birim Amirleri toplantısında turizmcilere seslenerek, rahat olmalarını istedi. Turizm bakanı Ünal konuşmasında, ’’Yaşanan sıkıntıların aşılacağına ve zarar görülmeyeceğine inanıyorum. Bakanlık, hükümet, turizmcilerimizin zarar görmemesi için, elinde gelenleri yapıyor. Tüm önlemleri aldık, almaya da devam edeceğiz. Herkes rahat olsun’’ dedi. Turizm bakanı Mahir Ünal, toplantıya yetişebilmek için sabah saatlerinde Hollanda’dan geldiğini söyledi. Hollanda’da ki fuar sırasında Sultanahmet’te ki saldırının yaşandığı, oradaki seyahat acenteleriyle da bu konuyu görüştüğünü aktardı. Bakan Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘’Turizm çok büyük ve geniş bir ekonomi, sağlıktan spora, kültürden tarihe kadar, çok geniş bir alanı barındırıyor. Bundan dolayı da tüm bu konularda, iyi bir koordinasyon gerekiyor.”

 

HER ALANDA ÇOK YOĞUN ÇALIŞIYORUZ

 

Rusya ile yaşanan krize de değinen bakan, Antalya’yı bu kriz doğrudan etkilemiştir, fakat hükümetimiz çalışmaktadır ve bu sorunu en kısa zamanda hallederek, turizmin canlanmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla da, Antalya’nın bu krizden etkilenmesi engellenecektir. Sektörün zarar görmemesi için, Antalya da sektör temsilcileri ile görüştük ve Antalya için olumlu bir toplantı oldu. Bu görüşmede neler yapabileceğimizi ve nasıl tedbirler alacağımız konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını aktaran bakan Ünal, şöyle devam etti. ‘’Bu krizin Antalya’ya olan etkilerini minimum seviyeye indireceğiz ve bu amaçla Salı günü, İngiltere, İsveç ve Frankfurt fuarlarına katılacağım’’ dedi. Son olarak bakan Ünal, Türkiye’nin güvenli ülke olması için çalışıyoruz dedi.

Editör:Ahmet ÖZDEMİR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA