SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Umut Tacirleri Yine İş Başında;24 Ölü

Bu biyografi 09 Şubat 2016 - 18:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Umut Tacirleri Yine İş Başında;24 Ölü
Türkiye’den Yunanistan’ın Lesbos adasına geçmek isteyen 24 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye’den Yunanistan’ın Lesbos adasına geçmek isteyen 24 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin arasında çocuk ve kadınlarda var. Göçmenleri taşıyan tekne Balıkesir yakınlarında alabora olunca göçmenler açık denizde boğularak hayatını yitirdi. Uluslararası Göç Organizasyonu’nun raporlarına göre sadece 2016 yılı içerisinde 400 e yakın göçmen Avrupa’ya geçmek hayatlarını kaybettiler.
Çoğunlukla göçmenler Kuzey Avrupa’ya Yunanistan’a geçerek ulaşmaya çalışıyorlar. Ancak bu da son günlerde pek mümkün görünmüyor zira Makedon yetkililerinin sınırı göçmenlere karşı kapatmalarıyla Kuzey Avrupa’ya ulaşmak isteyen göçmenler Makedonya-Yunanistan sınırında sıkışıyor. Bu olaydan önce de Türkiye’nin batısında bulunan Altınoluk yakınlarından geçen bir göçmen teknesi alabora olmuş ve can kaybı meydana gelmişti. O mahallerde gerçekleşen bir başka olay ise İzmir yakınlarında meydana gelmiş ve yine can kaybı oluşmuştu.
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Avrupa’ya gelen göçmen akımının azaltılması ve göç yollarını mevkidaşı Ahmed Davutoğlu ile konuşmak üzere geldiği Türkiye ziyaretinde ölüm haberlerinin ardı arkası kesilmeden gelmekte olması ise bir dikkat çekici nokta.
Almanya Başbakanı ile yaptığı görüşmelerden sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Ahmet Davutoğlu konuyla alakalı olarak Almanya ve Türkiye’nin göçmen akışına yardımcı olmak için NATO kaynaklarının kullanımını talep edileceği bildirildi.
Bütün bu önlemlere rağmen Uluslararası Göç Organizasyonu 69.000 yakın göçmenin çoktan Yunanistan sınırını aştığını belirtti. Bu sayı geçen yıl 854.000’ini bulmuştu.
Rusya’nın hava saldırılarıyla birlikte hızlanan göçmen akımının gittikçe artacağı yetkililer tarafından düşünülüyor.
Haber:Burak Kaptan
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA