SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Varissiz yaşam

Varissiz yaşam
Bu haber 29 Haziran 2016 - 17:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

                    O size gün boyu acı ve ağrı veren varislerinizden kurtulduğunuzu düşünün. Bacaklarınız da ki uyuşmanın geçtiğini ve sağlıklı bir şekilde eğilip kalkarken yürümenin de artık acı vermediğini. Varis problemlerinin evrelerinde yukarıda ki sorunların birini ve ya hepsini yaşayabilirsiniz ama buna mecbur hissetmeniz ve kulaktan doğma bilgilerle çare üretmeye çalışmanızdan öte kesin sonuca varmak olanaklıdır artık.  Uzun süreler boyunca ayakta hareketsiz olarak durmak, genetik bozuklukların bazıları ve fazla kilo almış olmak varis hastalığı için bir faktör olarak kabul edilmektedir. Toplumda sıklığı oldukça fazla olmakla birlikte neredeyse her 3 kişiden birinde görüldüğü tespit edilmiştir. Varisler yaşam kalitesini etkilediği gibi önemli bir halk sağlığı sorunu haline de gelmiştir bu yüzden varis tedavisi gereklidir. Varis nedenlerinden bazıları yüzünden gün içinde giderek artan ağrı, çabuk yorulma ve ağırlık hissi oluşmaktadır. Bu hastalıktan muzdarip kişiler kendilerini rahatlatmak için oturma ve bacaklarını yukarıya kaldırma isteği olarak ortaya çıkan çözümlere yönelebilirler. Varis den şikayetçi olmak için gözle görülmesi bir şart değildir.

Teşhisini yapan hekimin varis hastalığı konusunda deneyimli bir uzman olması doğru teşhis ve başarılı varis tedavisi için  çok önemlidir. Varis tedavisi yerine getirilirken doğru olan bu hastalığın teşhisinin, tedavisinin ve devam eden sürecin aynı hekim tarından yapılması gerekliliğidir. Bundan dolayı da hastaneye giderken ya da varis tedavisi göreceğiniz kurumu seçerken doktorlarının bütün süreci idare ettiklerinden ve en az sizin kadar bu hastalığa ihtiyatlı yaklaştıklarından emin olmanız gerekmektedir. Bu yüzden de sağlığınızı şansa bırakmadığınız metotları tercih etmeniz gerekmektedir.

Bundan ötürü de devam eden süreç de hastalığınızın tekrarlanmasını istemiyorsanız ve sürekli önerilen yanlış tedavi yöntemlerinden öte bir uzmanın görüşünü alarak size ve rahatsızlığınıza en uygun tedavi biçimini bularak uygulamak ve devam ettirmek birinci önceliğiniz olmalıdır. Varis hastalığı görülme yoğunluğu olarak ülkemizde çok sık olması sizi yanıltmasın hepsi farklı-farklı tür ve ilerlemelerde olabileceği gibi tedavisi de kişiye özel olarak uygulanmalıdır. Bu yüzden varis tedavisi almak istediğiniz de başvuracağınız kaynağı iyi seçmeniz gerekmektedir.  Kaynak iyi ve yerinde seçilirse zaten her türlü iyi bir şekilde tedavinizi almış olursunuz. Böylelikle de en güzel şekilde varis tedavinizde tamamlanabilmiş olacaktır. Bunu yaparken kesinlikle ve kesinlikle doktorlarınızı iyi seçin ve ona göre varisiniz için tedaviye başlayın. Size güven veren bir doktor olduğu sürece sizlerde rahat bir şekilde tedavinizi olabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA