SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Webmaster Ve Sosyal Ağları Nedir ?

Webmaster Ve Sosyal Ağları Nedir ?
Bu haber 08 Temmuz 2016 - 19:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Webmaster çok sık duyulan ancak sanıldığı gibi bir görevi olmayan bir çalışan diyebiliriz . İnternet konusunda uzman olan ağ yöneticisine verilen isimdir ki zaten master kelimesi İngilizce olup bu konuda uzman olduğunu belirtiyor .

Webmaster olan kişi verilen herhangi bir web adresini geliştirmesi ile çıkan sorunların düzeltilmesi , yapılan tasarımların web adresine kodlanarak uyarlanması ile ilgilenen program uzmanıdır .Eğer bir webmaster olduğunu iddia ediyorsa webmaster sadece sorunları düzeltmez web adresinin gelişmesi için yeni scriptler (wordpress, vbulletin , smf  vb. ) üretebilmesi gerekir .Ayrıca kopya olmaması konusunda da özen gösterirler ki tamamen orijinal olarak script hazırlama konusunda uzman olmuşlardır . Bu tarz yazılımcı kişiler fikirlerini paylaşarak daha farklı ürünler üretebilmek için bir araya gelmişlerdir ki bu bir araya gelerek bir topluluk oluşturup  adını webmaster sosyal ağı olarak adlandırılmaktadır .

Webmaster Araçları Nedir ?

Eğer siteniz ile ilgili yardım almanız gerekiyor veya webmaster olan bir kişinin yazılımlarına ihtiyacınız varsa webmaster sosyal ağı içerisinden yüzlerce yazılımcı bularak istediğiniz yazılımları elde edebilirsiniz ki zaten webmaster artık günümüzde bir meslek halini almış olup birçok üniversite bu konuda öğretim vermektedir .Ancak herkes bu konuda öğrenim sağlayamadığı için yardıma ihtiyacı olan çok kişi olunca çözümlerini webmaster sosyal ağı içerisinde bulan kişiler yazılımcılara emeklerinin karşılığını verir oldu .

Araçları Nereden Bulabiliriz ?

Her webmaster her zaman müsait olamadığı için veya her webmaster  her konuda uzman olmadığı için kendi konusunda uzman olanlar web site sahiplerine yardımcı olacak araçları kodları ile üreterek her zaman yardım alabileceği birer webmaster araçları üreterek sürekli yardımı sağladılar . Bunlardan birkaç tanesi  : ‘’ Favicon ico oluşturucu , meta tag oluşturucu , robots txt oluşturucu , htacces oluşturucu ve antispam koruması vb . ‘’ gibi birçok yardımcı araş yapıldı ki bunlar sadece birkaç tanesidir . Bu tür yardımcı araçları ancak webmaster forumu içerisinde bulabilirsiniz ki burada ücretsiz olarak webmaster forumunda paylaşan da ücretli olarak paylaşanda bulunmaktadır . Çeşitliliğin çok olması tercih edilebilmesine neden oluyor .

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA