SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Yanlış Kan Teşhisi 2.5 Aylık Bebeği Öldürdü iddiası

Yanlış Kan Teşhisi 2.5 Aylık Bebeği Öldürdü iddiası
Bu haber 30 Nisan 2016 - 7:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
10 günlük bebekken Antalya’da 2 defa kalp ameliyatı geçirme kaderi ile karşı karşıya kalan İzzet Emre Tuncer…

10 günlük bebekken Antalya’da 2 defa kalp ameliyatı geçirme kaderi ile karşı karşıya kalan  İzzet Emre Tuncer, hastane çalışanlarının yanlış kan verildiği iddiası üzerine ilgili kurum ve kuruluşlara ailesi tarafından tam 1 milyon TL tazminat davası açıldı.

Antalya’da sıhhi tesisat işiyle geçimini sürdüren 31 yaşındaki Mehmet Tuncer ve eşi ev hanımı olan  30 yaşındaki Derya Tuncer’in geçtiğimiz yıl 8 Eylül 2015 tarihinde Antalya Atatürk Kadın Doğum Hastanesi’ nde bebekleri oldu. Bebeklerine  İzzet Emre ismini veren çift, bebeklerinin 17 Eylül’de rahatsızlık geçirmesi sonucu, tedavisi için doğumunun gerçekleştiği hastaneye kaldırıldı.  Yapılan gerekli tedavi müdahalelerinin ardından hastaneden taburcu edilen İzzet Emre bebek, taburcu edildiği günün gecesinde rahatsızlığının tekrar etmesi sonucu hastaneye bir kez daha getirildi. Hastane doktorları tarafından İzzet Emre bebek ertesi gün başka bir özel hastaneye sevki yapıldı.  Mehmet, Derya çiftinin herhangi bir sağlık güvencesi bulunmazken,  bebekleri İzzet Emre sevk edildiği özel hastanede 2 kez kalp ameliyatı operasyonu geçirdi. Gerçekleştirilen operasyonların sonucunda İzzet Emre, rahatsızlığının hala devam etmesi sonucunda İstanbul Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne sevki yapıldı. Burada 25 gün süre tedavisi yapılan İzzet Emre,  daha sonra sevk edildiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 01 Aralık 2015’te yaşamını yitirdi.

Haberin galerisi için tıklayınız…

Haberin videosu için tıklayınız..

 

HASTANE TARAFINDAN YANLIŞ KAN VERİLDİ İDDİASI

 

İzzet Emre’nin babası Mehmet Tuncer, bebeğinin ölümünden daha önce ameliyatının yapıldığı özel hastaneyi sorumlu göstererek, ameliyatı yapan doktorlar ve hastane yönetiminin aleyhlerinde İzzet Emre’ye yanlış kan verildiği iddiasıyla dava açtı. Yanlış kan verilmesiyle İzzet Emre’nin  tüm organlarının iflasının gerçekleştiğini söyleyen  Mehmet Tuncer, “Antalya’da sevkimiz yapıldığı özel hastanede oğluma AB (+) kan verilmiş, halbuki İstanbul’daki hastanede 3 defa kan testi yapıldı oğlumuzun kan grubu 0 (-) ” dedi.

 

İZZET EMRE KANGREN OLDU

 

Hastane doktorlarının yaptığı hata sonucu İzzet Emre’nin sağ ayağındaki baş parmak, topuğu ve sol ayaktaki serçe parmakta kangren oluştuğunu ifade eden baba Tuncer, “Özel hastane doktorları kangren için kademe kademe kesme yoluna başvuracaklarını söyledikleri halde bir türlü kangreni önleyemedikleri gibi son olarak dize kadar ulaştığında bebeğimizin öleceğini söylediler. İzzet Emre’yi hastaneden götürmek istediğimizde izin verilmedi.  Verdiğimiz yoğun uğraşların ardından Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkinin yapılmasını gerçekleştirdik. İstanbul’daki hastanede kalpte yaşanan bütün problemlerin önüne geçildi” ifadelerini kullandı.

 

Mehmet Tuncer,İzzet Emre’nin başka bir hastaneye neden götürmek istediği sorusuna yanıt olarak ise ‘’organlarının yaşamış olduğu iflas sebebiyle İstanbul’da yer alan daha donanımlı başka bir hastaneye sevkinin  iyi olacağını’’ söyleyen baba İzzet Emre’yi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirdiklerini ‘’Oğlum 1 Aralık 2015 tarihinde henüz 85 günlükken hayatını kaybetmesinde Özel hastanenin ihmali var” diye konuştu.

 

1 MİLYON LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

 

Aile tarafından görevlendirilen avukat Fırat Kılıç, konuyu yargıya taşıyarak mahkemede sorumluların hesap vermesi  istediklerini söyledi.  Hastane doktorları ve yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunmalarının yanında, Avukat Kılıç 1 milyon liralık tazminat davası da açıldığında altını çizdi.

 

TÜM İDDİALARA HASTANEDEN YALANLAMA

 

Medical Park Hastaneler Grubu’nun yapmış olduğu yazılı beyanda ‘Hastane etik kurulunun hastaya verilmiş  tüm kan barkotları incelenmesinin ardından iddiayı doğrular nitelikte bir bulguya rastlanılmamıştır. İzzet Emre Tuncer adındaki hastanın hastanemize tedavisi için intikal ettiği andan itibaren gerekli müdahaleler yapılmış olup, tıp kuralları çerçevesinde tüm tıbbi işlemler bebek yararına uygulanmıştır. Bebekteki oluşan olumsuz sağlık durumunun bebeğin kendine özgü yapısından kaynaklanmaktadır. Bu durumun hukuka intikal etmesinden dolayı bu aşamada daha fazla bir açıklama yapılamayacağını bildirerek, aileye başsağlığı dileklerimizi sunarız’’ ifadelerine yer verildi.

Editör: Gamze DİNÇER

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA