Kronik Böbrek Yetmezliği Olanlar Okusunlar

Programa uygun olarak, kronik böbrek yetmezliği olan hastaların tek elektronik registrinin iyileştirilmesi, böbreklerin kronik patolojisi olan kişilerin zamanında belirlenmesi ve onların tam olarak tıbbi yardımla, özellikle hemodializ tedavisi ile sağlanması, kronik böbrek yetmezliği üzere uzman tıbbi yardımın hacminin ve kalite standartlarının belirlenmesi yapılacaktır.

Bunun yanı sıra, Bakü’de ve bölgelerde hemodializ merkezleri ağının genişletilmesi, ihtiyacı olan hastalar üzerinde böyrəkköçürmə işlemlerinin gerçekleştirilmesi, kronik böbrek yetmezliği sonucu çalışma yeteneğini kaybetmiş kişilerin tıbbi-sosyal rehabilitasyon çalışmasının iyileştirilmesi, Nefroloji alanında eğitim ve onların profesyonellik seviyesinin artırılması çalışmaları gerçekleştirilecek.

Böbrek yetmezliği artık hayatlarınızı yaşanmaz bir halden çıkarmayacaktır.Araştırmalar ve bulunan neticeler doğrultusunda artık tarihe gömülmüş olacak bir hastalık olarak karşımıza çıkamayacak.

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın