SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Osgb ile İşyerlerinizdeki Olumsuzlukları Minimuma İndirin

Osgb ile İşyerlerinizdeki Olumsuzlukları Minimuma İndirin
Bu haber 10 Ekim 2016 - 17:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ortak sağlık ve güvenlik birimi (osgb) ile işletmelerinizde gerçekleşen iş kazalarına son verin! Osgb hizmetinde görev alan uzmanların hükümlülükleri ile işletmenizi bir üst seviyeye taşıyarak sağlıklı çalışma ortamları geliştirin!

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Kısaltması osgb olarak bilinen ortak sağlık ve güvenlik birimi işletmelerde işçilerin sağlığını ve işletmenin güvenliğini sağlayacak hizmetleri kapsamaktadır.. Ortak sağlık ve güvenlik biriminde görev almış iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi veya işyeri hemşiresi işletmelerde verimli çalışma ortamını sağlayarak, oluşabilecek tüm iş kazalarını engellemek için hizmet sunar.
50 ve üzeri personel bulunduran işverenler, sanayi (tehlikeli) sınıfında hizmet sürdürüyorsa işletmelerinde osgb kurması zorunludur.

 

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimini Oluşturan Uzmanların Hedef ve Hükümlülükleri
Osgb hizmetinde görev alabilmesi için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kişiler, işletmelerde yasaları yerine getirme ile hükümlüdürler. Yerine getirilmiş veya getirilecek hizmetler öncelikle insan sağlığını korumaya daha sonra ise işletmenin verimini korumaya yöneliktir.

  • Bütün vardiyadaki işçilerin sağlık gözetimi
  • İşyerlerindeki tüm departmanlara ait çalışma alanının gözetimi
  • İşçilerin bilinçli ve dikkatli davranışlar sergileyebilmesi için eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme çalışmaları.
  • İlkyardım ve acil müdahale bilgilendirmesi.
  • Elde edilen bilgiler ve raporları kayıt altına alarak istatistik sunmak.

Yukarıda sıraladığımız hükümlülükler ana başlıklardan oluşmaktadır. Bu hükümlülüklere benzeyen bir çok faaliyetide uzmanlar işletmelerde sergilemelidir. Bunun yanı sıra görevleri kontrol etmek ve devamlılığını sağlıyabilmek için işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hemşiresi osgb hizmetinde ortak çalışmalar sürdürmelidir. Uzmanlar işletmedeki hükümlülüklerini yerine getirebilmek için fikir alışverişinde bulunabilir veya ortak görüşme de sağlayabilirler.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ile İşletmenizde Performansı Artırın!
İşletmelerinizde osgb hizmetinin sunulması sonucunda personelleriniz kendilerini daha güvende hissederek çalışma performansı sergileyebilir. Durumun böyle olması sonucunda dikkatli çalışma sergilemek her zaman için işletmenin kalitesini ve performansını artıracaktır.

Rahat ve güvenilir çalışma ortamları personellerinize kolaylık sağladığı gibi yine sektörünüze hizmet sunabilmeniz açısından da oldukça avantajlı etkenler oluşturabilir.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Hizmeti : Bilgemed!
Bursa ve İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Bilgemed, ortak sağlık ve güvenlik birimi hizmetinde edindiği başarılar ile lider firmalar arasında yer almaktadır. İşletmelerinize osgb hizmeti sağlayabilmek için Bilgemed firmasını tercih edebilirsiniz.
Daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için Bilgemed’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz : www.bilgemed.com.tr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA