SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Terörü Bahane Edip Vatandaşı Soydular

Terörü Bahane Edip Vatandaşı Soydular
Bu haber 18 Ekim 2015 - 12:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara’daki patlamadan kullanıp Türkiye vatandaşını kandırdılar.

Olay Bursa’nın Osmangazi semtinde kayda alınıp. Bursa sakinine arayan kişiler kendilerini polis memurları gibi sunarak, patlama sonrası yapılan araştırmalar sonucu onun terör sonucunu işlemekten şüpheli bilindiğini bildirdiler. Bu nedenle, onların hesaplarına 6 bin Türkiye lirası yatırmasını istediler.

Çaresiz kalan kişi, arayan kişilerin hesabına o parayı yatırıp. Bunun yeterli olmadığını gören dolandırıcılar vatandaşa yeniden arayarak daha 19500 lira parayı banka hesabına aktarılmasını istediler. Bu kez de ne yapacağını bilmeyen kişi, bankadan kredi alarak daha 19 bin 500 lirayı arayan kişilerin hesabına geçirdi.

Genel olarak, 25 bin 500 lira zarara düşen kişi birkaç gün sonra ona çağrı yapılan numarayı yığdıgda ise numarayı aramak ulaşmadı. Bundan sonra aldatıldığını anlayan kişi polise başvurdu. Şu anda dolandırıcıların yakalanması yönünde Türkiye kolluk organlarının mensupları araştırma yapıyor.

Kanlı olay 10 Ekim öğlen saatlerinde Türkiye’nin başkenti Ankara’da kayda alınıp. Terör olayının sendikal konfederasyonun düzenlediği miting alanında verdiğinden insan telefatının hacmi büyük olur. Ilk bildiride 47 kişinin öldüğü, 100’den fazla kişinin yaralandığı bildirilse de, Genel Bakanlığın koordinasyon merkezi gece saatlerinde ölü sayısının 97, yaralı sayısının 245 olduğunu açıklamıştı. Şu anda ise ölenlerin sayısı 102 günün.

Türkiye’de 3 günlük ulusal yas ilan edildi ve ülkedeki tüm bayraklar yarıya kadar indirildi.

Yaşananların Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör olayı olduğu bildirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA