SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

ADLİYELER

ADLİYELER
Bu haber 08 Temmuz 2016 - 14:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son zamanlarda ülkemizde adliyelerin tanımları ve açıklamaları yapılan onlarca web sitesi hizmete girmiştir. Adliyelerin nerede olduğu ve hangi illlerimizde adliye olduğu bilgilerine sizlerde web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Adana adliyesi adananın tam merkezinde ve birinci bölge konumunda olan adliyedir. Birinci bölge adliyesi olarak geçmektedir. İçinde birçok mahkeme kurumları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise;
-Ağır ceza mahkemesi
-Aile mahkemesi
-Asliye mahkemeleri
-iş ve çocuk mahkemeleri olmaktadır.

Adıyaman adliyesi ise yine şehrin merkezinde bulunan bir adliyedir. Her işlemin ve her mahkemenin bulunduğu bir adliye olmaktadır. Ağır ceza, asliye (1 -2 -3) Mahkemeleri, çocuk ve iş alanında birçok mahkeme bulunmaktadır. Genel de bu tür adliyelerin büyüklüğü oldukça önemlidir. Bu adliye ikinci bölge adliyesi olarak bilinmektedir.

Afyon adliyesi ise plakasından dolayı üçüncü bölge adliyesi olmaktadır. Bu adliye de ise yine ceza ve sulh mahkemelerinin yanı sıra asliye mahkemeleri de bulunmaktadır. Bu tür mahkemelerin var olması o şehirdeki insanların böyle sorunlar ile karşılaştığında başka yere gitmelerini engellemektedir.

Sizler de sitemizden bunun gibi birçok adliye hakkında bilgi alabilirsiniz. Adliyeler hakkında bilgi veren birçok site vardır. Fakat tam anlamıyla bilgi veren sitelerin sayısı azdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA