SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Ankara Bombacısı Hakkında Şok İddaa

Ankara Bombacısı Hakkında Şok İddaa
Bu haber 18 Ekim 2015 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Türkiye’de terörden göre Azerbaycan sorumlu değildir”. “Geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılmış patlamayla ilgili şüpheli bir kişi olarak aranan Ülker Memmedovaya karşı Azerbaycan’da soruşturma yapıldı”.

Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Hasan Zeynalov BBC’nin Türkçe servisine bildirdi.

“Ülker Memmedova Türkiye’ye oturma izni ile gelip, uzun süredir aile kurup, Türkiye’de yaşayıp, çocuğu var. Onun Türkiye’deki terörden göre Azerbaycan sorumlu değildir. Ama onunla ilgili yapılan çalışma tasarrufumuzda olacak “- diye Başkonsolos söyledi. Türkiye basını 100’e yakın insanın ölümüyle sonuçlanan patlamaya göre 21 kişinin arandığına dair bilgi yayıp. Aranan kişilerden biri Ülker Memmedova adlı bir kadındır.
Hasan Zeynalov

Aramaya ait haberlerde Ülker Memmedova nın hangi ülkeden olduğuna dair kayıtlar da Azerbaycan basınında onun Azerbaycanlı olma ihtimalinden bahsedilmişti. “Azerbaycan’ın İstanbul Baş Konsolosluğu’nun Türkiye polisine verdiği sorgudan sonra söz konusu kadının Azerbaycan vatandaşı olduğu tespit edildi” – Başkonsolos Hasan Zeynalov söyledi.
Ülker Memmedova listede

Türkiye başkenti Ankara’da meydana gelen iki patlama sonucu 100’e yakın insan öldü. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bildirdiğine göre, patlamalar göre esas şüphe ısıda terör gruplaşmasının aittir. Şimdiye kadar hiç bir grup işlenmiş patlama sorumluluğunu üzerine almayıp, fakat hükümet düşünün ki, patlamayı iki intihar yapacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA