SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Antik Yunan Heykellerinde Laptop Bulundu !

Antik Yunan Heykellerinde Laptop Bulundu !
Bu haber 18 Mart 2016 - 13:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Antik Yunan Heykellerinde Laptop Bulundu !

Bir müzede bulunan Antik Yunan dönemine ait heykellerde tartışmalara neden olan laptop kabartması bulundu. Bu konuda hemen tarihçilere danışıldı ,tarihçiler bu konuyla yakından ilgilenmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Antik Yunan dönemine ait olan kabartmalı heykelde , diz üstü bilgisayarlara benzeyen bir kabartma görülünce bu konu bazı kişiler arasında tartışmaya neden oldu. Antik Yunan’la ilgilenen tarihçiler ise bu kabartmanın hesap makinesi veya bir defter olduğunu iddia ediyor.

Hesap Makinesi Veya Kitap 

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan J. Paul Getty adındaki müzede sergilenen Antik Yunan kabartma heykelleri incelenirken bir kabartma üzerin de laptopa benzeyen bir kabartma figürü bulundu.Laptopa çok benzemesi nedeniyle kişiler arasında ne olduğu konusun da tartışmaya neden oldu .Heykel incelediğin de ise Antik Yunan kabartma heykelin de soylu bir kadın ile köle bir kadın arasında bir hediyeleşme heykelleştirilmiş. Heykel de soylu bir kadın, bir köleden bir laptop hediye alırken heykelleştirilmiş.

Uzaylılar Mı Getirdi ?

Soylu kadına edilen hediye incelendiğinde bugün günümüzde bulunan laptoplar ile aynı boyutlara sahip olan aynı şekle sahip olan bu figür eski çağlarda da laptopun olduğunu düşünülmesine neden oldu. Sosyal medya üzerinde ise ilginç yorumlar geldi .Sosyal medya da birçok kişi : Antik Yunan’a uzaylılar tarafından  teknolojik aletler gönderildiği düşünüyor. Ancak tarihçiler bu konuda heykelde ki figürün laptop değil , hesap makinesi veya bir kitap olduğunu iddia ediyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA