SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
bekir bekir

Askerlik Süresi Düşecek mi?

Askerlik Süresi Düşecek mi?
Bu haber 10 Ekim 2016 - 10:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitimlerini tamamlayan erkek bireyler için askerlik süresi de yaklaşmış olmaktadır. Genel olarak kural eğitim hayatını tamamlayan erkeklerin 2 sene boyunca tecil hakkı bulunması ve bu süre dolduğunda da askere gitmesidir. Lise mezunu olan kişiler 18 yaşında eğitimlerini tamamlarlar ve 20 yaşında da askere davet edilirler. Bunun benzeri bir durumda da üniversite eğitimlerini kişiler kaç yaşında tamamlarsa tamamlasınlar 2 sene boyunca tecil hakları bulunmaktadır. Tüm bu işlemler doğrultusunda kişiler E-Devlet Askerlik Sorgulama
işlemi ile kendi durumlarını öğrenebilirler. Bunun yanı sıra kendilerine en yakın askerlik şubesine giderek de bilgi almaları mümkün olacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için birçok birey askerlik süresinde yer alacak değişimleri beklemektedir. Devletin başına gelen hükümetler belirli dönemlerde askerlik süresinde değişimler yapmışlardır. Son dönemde bazı yetkili kişilerin de bu konuda açıklamaları olunca birçok kişi Askerlik Düşecek mi? sorusu ile araştırmalar yapmaktadır. Genel olarak eğer askerlik süresi düşecekse kişiler daha kısa bir süre askerlik hizmetlerini yaparak hayatlarına dönmek isterler. Bunun için de kişiler rahatlıkla internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirebilirler. Ancak internet üzerinden sonra derece fazla kirli bilgi bulunmaktadır. Böylesine önemli bir konuda dahi bu kirli bilgiler insanları ciddi biçimde yanılgıya sokabilir.

Bu sebeple de kişilerin www.askerliksorgulama.org sitesi gibi her gün binlerce ziyaretçisi olan güvenilir siteleri kullanması gerekmektedir. Bu siteler sürekli olarak askeriyenin resmi hesaplarını takip ederek yalnızca kesin açıklamalar okurlarına duyururlar. Bunun yanı sıra kesin olmayan ancak tartışılmaya başlanan konular da site üzerinden açıklamalı bir şekilde kişilere sunulmaktadır. Bu sayede kişiler askerliğin süresi konusunda yapılacak olan değişiklikleri rahatlıkla site üzerinden takip edebilir. Yapılacak herhangi bir değişiklik anında sitede kendisine yer bulacaktır.

Ayrıntılar: www.askerliksorgulama.org

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA