SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

‘’Batman v Superman: Adaletin Şafağı’’ filmine büyük ilgi gösterildi

‘’Batman v Superman: Adaletin Şafağı’’ filmine büyük ilgi gösterildi
Bu haber 28 Mart 2016 - 8:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ülkemizin son dönemlerinin en gözde şirketlerinden olan Türk Hava Yolları, küresel çapta Barcelona gibi büyük spor…
Ülkemizin son dönemlerinin en gözde şirketlerinden olan Türk Hava Yolları, küresel çapta Barcelona gibi büyük spor kulüplerine sponsor olurken, 2020 yılına kadar Euroleague Basketball’un da isim sponsoru oldu. Türkiye’nin gözdesi THY, en son olarak ‘’Batman v Superman: Adaletin Şafağı’’ filminin ana sponsoru oldu.
‘’Batman v Superman: Adaletin Şafağı’’ filmi Türkiye’de gösterime girdikten sonra ilk haftasında 513.873 izleyici sayısına ulaşarak yabancı filmler içinde tüm zamanların en iyi Mart açılış rekorunu kırdı. Filmin tüm dünyada 424,1 milyon dolar gelir ile tüm zamanların en iyi Süper Kahraman Filmi açılışı yaptığı bilgisi filmin yapımcısı Warner Bros. Pictures tarafından kamuoyuna açıklandı. Gişe cirosu olarak film, tüm zamanların en iyi 4. açılışını gerçekleştirdi.
4.424 NOKTADA VİZYONA GİRDİ
Warner Bros. Pictures’ın Dünya Dağıtım Başkanı Veronika Kwan Vandenberg ve Dünya Pazarlama ve Dağıtım Başkanı Sue Kroll filmin dünyada ve özellikle Kuzey Amerika’da pek çok rekorlar elde ettiğini söyledi. Bu yılın merakla beklenen filmi, Kuzey Amerika gişesinde gösterime girdiği hafta sonunda 170,1 milyon dolar gelir elde etti ve şirketin bugüne kadar en yüksek hasılat getiren filmi ünvanını kazandı.
Paskalya’nın başladığı Perşembe günü 27,7 milyon dolarla en yüksek Paskalya Perşembe günü hasılatını elde eden film toplam 4.424 noktada en geniş dağıtım ile vizyona girdi.
ÇİN, MEKSİKA VE BREZİLYA’DA REKOR KIRDI
Küresel düzeyde Amerika Birleşik Devletleri dışında 66 ülkede 40.000’den fazla salonda 25 Mart tarihinde gösterime giren film, ilk hafta sonunda 254 milyon dolarlık müthiş bir rakama ulaştı. Çin, Meksika ve Brezilya’da tüm zamanların en yüksek açılışları gerçekleşti. Bu yüksek rakamın, son olarak vizyona giren Harry Potter filminden sonra ABD dışında ikinci en yüksek açılışı yapan Warner Bros. filmi olduğu bilgisi verildi.
Film, dünya hasılat toplamında 424,1 milyon dolar hasılat ile tüm zamanların en yüksek Mart açılışını yaptı. Bu rakam aynı zamanda 2016 yılının en yüksek açılışı, en yüksek Paskalya hafta sonu açılışı ve tüm zamanların en yüksek açılışını elde eden DC Comics filmi oldu. Film ayrıca Zack Snyder’ın yönettiği filmler içinde, Henry Cavill ve Ben Affleck’in oynadığı filmleri içinde de en yüksek hasılatı elde eden film olması sevinçle karşılandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA