SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Doğuştan Kaybeden liseli bir kız

Doğuştan Kaybeden liseli bir kız
Bu haber 17 Şubat 2016 - 8:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
18 yaşındaki lise öğrencisi Gamze Çimen, annesinden 16 yıl önce boşanan ve o günden beri görmediği babası Erol Polat’a duygularını anlatan bir kitap yazdı.

Haber:Gamze DİNÇER

 

18 yaşındaki lise öğrencisi Gamze Çimen, annesinden 16 yıl önce boşanan ve o günden beri görmediği babası Erol Polat’a duygularını anlatan bir kitap yazdı.

 

‘’Doğuştan Kaybeden’’ ismini verdiği kitabında 16 yıl boyunca neler yaşadığını ve duygularındaki değişiklikleri anlatan Gamze Çimen, Nevşehir Lisesi Edebiyat Bölümü son sınıfında eğitimine devam etmekte.

 

Annesi Meryem Çimen’in babasından boşandıktan sonra ikinci evliliği yapması nedeniyle üvey baba ile yaşamak zorunda kalan Gamze Çimen, yaşadığı ruhsal sorunlar nedeniyle bir süre önce psikolojik tedavi almaya başladı.

 

PSİKOLOG ÖNERİSİ İLE YAZMAYA BAŞLADIM

 

Yazmaya bir psikoloğun önerisi ile başlayan Gamze Çimen, yazdığı yazılar birikince bir yayınevi ile görüşerek kitabının piyasaya çıkması konusunda anlaştı. 16 yıl boyunca yaşadığı duygusal iniş çıkışları başlıklar halinde ele alan Çimen, küçük bir kız çocuğunun 16 yıl babasız nasıl büyüyebileceğinin, bir annenin bu durumda nasıl zorluklar çekebileceğinin, ilk adımlarını atan bir bebeğin yanında babasının olmayışının ne demek olduğunun cevaplarını yazdığı kitabında anlattı.

 

Babasının yazdığı kitabı okuyup okumadığını bilmediğini belirten Gamze Çimen , ‘’Psikoloğumun tavsiyesi üzerine yazmaya başladım. Yazılarım birikince kitap çıkarmak istedim. Bundaki amacım benim durumumdaki insanlara bir nebze de olsa yardım edebilmekti. Çok kitap okuyarak yazma yeteneği elde edilebiliyor. Ben çok kitap okudum. Okuduğum kitapları inceledim ve onlar gibi yazmaya çalıştım. Annem ve üvey babam ile yaşıyorum. Annem kitabı okudu ve benimle gurur duydu. Babamla görüşmüyorum’’ şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA