SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

En Popüler Oyunlardan  Agario pvp

En Popüler Oyunlardan  Agario pvp
Bu haber 22 Eylül 2016 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Teknolojik gelişmeler her geçen gün hızlı bir şekilde artarken, özellikle de internet üzerinden oynanan oyunlarda da oldukça fazla bir ilerleme yaşanmaktadır. Birbirinden farklı oyunlar sürekli şekilde internet dünyasına atılırken, bu oyunlara yönelim de fazlalaşmaktadır. Öyle ki, saatler boyunca başından ayrılmadan oynanan oyunlar, artık browser üzerinden online şekilde dünyanın her yerindeki insanlarla oynanabilir hale geldi. Bu oyunlar içerisinde yer alan agario ise son dönemlerin en popüler oyunu olarak fark yaratmaktadır.

Pek çok oyuncu, Agario çıktığından beri diğer oyunları oynamayı bırakmış ve zamanlarının çoğunu bu oyun ile ve agario private server modunda geçirmeye başlamıştır. Online oyun dünyasında fark yaratan Agario, gün geçtikçe artan bir oyuncu kitlesine sahip olarak büyüyor. Günümüzün tarayıcı üzerinden en çok oynanan oyunu olarak diğer oyunlar arasından sıyrılarak kendine değişilmez bir yer edinen Agario, pek çok site tarafından bünyesine katılmış ve devasa bir oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Her sitenin kendine özgü modları olmak ile birlikte, siteler oyunculara genellikle kökeninde benzer özelliklere sahip bir oyun sunmaktadır.

Agar.io fare (mause) ile oynanan bir oyundur. Başlangıçta kendinize bir kullanıcı adı belirleyerek, sisteme girmiş daha pek çok online kullanıcı ile birlikte oynama şansını elde edersiniz. Oyun içerisinde herkes tarafından farklı bir ad verilmesine karşın, cisimcikler, toplar ya da baloncuklar olarak daha çok nitelendirilen farklı renklerdeki yuvarlak ve kayarak hareket eden bir cisim bulunmaktadır.

Toplar, mause ile hareket ettirilmektedir. Mauseun yönü nereyi gösteriyorsa, toplar o yöne hareketleniyor. Dilerseniz ani değişimlerde Agario play ile hızlı bir şekilde yön değiştirebiliyorsunuz veya kısa süreliğine, hatta anlık olarak topların hareketini durdurabiliyorsunuz. Tabi ki büyüğün küçüğü alt etmesi klasiği değiştirilmemiş olmak ile birlikte, kendi topunuzu sürekli sizden farklı ve küçük topları yiyebilmek için onların üzerine sürüyorsunuz. Küçük olan toplar büyüklere göre çok daha hızlı hareket ettiği için diğer topları yakalamanız biraz zaman alacak olsa da, sizden küçük rakiplerini yiyerek büyüyebileceğinizi ve en iyi skora ulaşabileceğinizi de unutmamalısınız.

Mause ile yönlendirdiğiniz kendi topunuz bir diğer topu yediğinde gittikçe büyümeye başlıyorsunuz. Belli bir büyüklüğe ulaştığınızda hızınızda azalmalar olacağından, diğer toplara yetişebilmek ya da sizden daha uzaktaki topları daha kısa sürede yiyebilmek için space tuşu ile kendi topunuzu ikiye bölebilir ve hızlı şekilde onu ileri attırabilirsiniz. Küçüldüğü için hızı da iki katına çıkan topunuz, yine sizden daha küçük diğer topları yiyerek büyümeye devam edecektir. Bölündükten sonra sizin herhangi bir çabanıza gerek kalmadan yaklaşık 1 dakika içerisinde bölünen toplarınız yine bir araya gelecek ve birleşecektir. Ancak bu birleşme olana kadar kendinizden daha büyük bir topa yakalanmamaya gayret gösterin. Yoksa bir diğer yarınızı başka rakiplerinize yem edebilirsiniz.

Eğer sizden daha büyük bir top sizi yemek için yanınıza yaklaşıyorsa ve siz inanıyorsunuz ki kesin sizi yiyecek, o zaman hemen topunuzu space tuşu yardımı ile ikiye bölün. Böylelikle bölünen diğer yarınız ileriye doğru hızlı şekilde atılacak ve tehlikenin yanında uzaklaşacaktır. Topunuzun diğer yarısına veda ettikten sonra, yeniden agario private server içinde sizden daha küçük topları yiyerek büyümek yeni hedefiniz olacaktır.

X tuşu ise oldukça ilginç bir göreve sahiptir. X tuşu sayesinde yeterince büyüyen kendi topunuzun içerisinden yem atabilir hale gelirsiniz. Attığınız yemlerle dostlarınızı besleyebilir, düşmanlarınızı ise tuzağa düşürerek yanınıza çekebilirsiniz. Böylelikle dostlarınıza yardımcı olurken, düşmanlarınızı yemek için çok keyifli ve eğlenceli bir tuzak kurmuş olacaksınız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA