SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

FANTEZİ İÇ GİYİM VE MODELLER

FANTEZİ İÇ GİYİM VE MODELLER
Bu haber 29 Temmuz 2016 - 3:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

En ileri toplumlarda da, en geri kalmış toplumlarda ve maalesef cinselliğe dair fanteziler gün yüzüne çıkarılmamakta ve bastırılmaktadır.  Cinsellikle ilgili duygularımızın bastırılmasındaki  en temel faktör bu duyguların hemen her toplumda yasak ve ayıp olarak karşılanmasından ileri gelir.  Hatta öyle bir şey ki kadın erkek ilişkileri daha Havva ile Âdem’den beri mahrem olarak kabul edilmiştir. Kadın ve erkeğin bu mahremiyeti mümkün olduğunca gizli olarak yaşaması yönünde kişilerde bilinçaltı düşünceler oluşturulmuştur.  Bu sebeple de gelenekler ve tabular karşısında İnsanlar duygularını bastırarak yaşamayı öğrenmiş ve cinsel duyguları, cinselliğe dayalı fantezileri hep gizli olarak yaşamak ve bunları bastırmak yönünde bilinçaltı düşünceler desteklenmiştir.  Elbette ki bilinçaltında aktarılan ve bastırılan bu duygular kişilerin hayal dünyasında yaşamaya devam etmiş,bununla birlikte fantezileri daha çok gelişmeye başlamıştır.  Bilinçaltında gelişen bu fanteziler kişilerin hayal dünyalarında gizli olarak yaşanırken aynı zamanda da gelişmelere bağlı ve ilerlemelere bağlı olarak kişilerin kıyafetleri ne yansımıştır.

Aslında işin şöyle bir gerçek tarafı da vardır ki gecelikler ve fantazi iç giyim insanların daha rahat hareket edebilmelerinin sağlamalıdır.  Ancak son dönemlerdeki bu gelişmelere bağlı olarak ve insanların bilinçaltının yükleme yansımasına bağlı olarak modellerde farklılıklar göze çarpmaktadır.  Gecelikler özellikle yakın dönemde farklı model ve çeşitlerle sadece uyumayı sağladığı gibi aynı zamanda fantezi dünyasında yaşanan farklılıkları gözler önüne sermiştir.  Çok kısa bir zaman öncesine kadar günlük giysilerimizden farklı olmayan ve rahat uyumamızı sağlayan gecelik modelleri büyük değişiklikler göstermiştir.  Sadece rahat uyuma ihtiyacını karşılamanın ötesine geçmiş ve bayanların seksiliğini ortaya koyan giysilere dönüşmüştür.

Elbette ki iç giyim diğer giyim ürünlerine göre çok farklılık göstermektedir ve çok da özel bir yere sahiptir. İç giyimdeki bu farklılık kişilerin ruh halini yansıtması bakımından önem taşımaktadır.  Çünkü fantezi dünyasında kalan ve bastırılmış duygularını kişiler, iç giyimleri ile dışarıya yansıtmaktadırlar.  Erkeklerin giysilerine göre daha farklı olan ve daha çok ön planda olan bayan giysileri arasında özellikle de iç giyim çok önemli bir yer edinmiştir ve firmaların özel tasarımları çeşit çeşit olarak tüketicilerinbeğenisine sunulmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA