SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

HGS Geçişi Ne Anlama Gelir?

HGS Geçişi Ne Anlama Gelir?
Bu haber 05 Kasım 2016 - 21:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hızlı geçiş sistemi araçların köprülerden ve otobanlardan geçişlerinde yapılması gereken ödeme işlemenin teknolojik bir sistem sayesinde otomatik olarak gerçekleşmesi işlemeni verilen isimdir.

HGS sistemi sürücülerin köprü ve otoban tercihlerinde geçiş ücretlerini öderlerken zaman kaybetmemeleri ve trafik sıkışıklığı oluşumunu önlemek amaçlı geliştirilmiş son sistemdir. Bu sistem köprüler ve otoban geçişlerinde nakit ücret teminini ortadan kaldırmak için geliştirilmiş son ve en kullanışlı olan sistemdir. Hgs sistemine geçiş yapılmadan önce Kgs sistemi Kgs sisteminden önce ise trafik problemi ve köprü, otoban kullananların mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlı ilk ortaya koyulan Ogs sistemi uygulanmıştır.

Ogs sistemi ve Kgs sistemlerinin avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurularak Hgs sistemi geliştirilmiştir. Hgs sisteminden yararlanmak isteyen araç sahipleri hgs kart çıkartarak ve hgs yükle işlemi gerçekleştirerek köprü ve otobanlardan geçiş sağlayabilirler. Hgs yükleme işlemi yapmak için, online hgs yükleme, kredi kartı ile Hgs yükleme seçeneklerini kullanarak Hgs bakiye yükleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA