SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

HGS Uygulaması

HGS Uygulaması
Bu haber 06 Kasım 2016 - 22:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bankalarınız sayesinde Hızlı Geçiş Sistemi etiketiniz ya da kartınız ile geçişlerde yaptığınız ödemelerinizi bir sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Hızlı Geçiş Sistemi ile basit ve hızlı geçiş sağlarken, bağlı olduğunuz bankalar hizmet kaliteleri ile güvenli ve kolay işlem yapma ayrıcalığını yaşamanız için siz müşterilerine avantajlar sunmaya devam etmektedir.
Hızlı Geçiş Sistemi, geçişlerde aldığı ücretlerin hızlı bir biçimde ödenmesini sağlamak amacına yönelik olarak hazırlanan özel bir uygulamadır. Bankalarınızdan Hızlı Geçiş Sistemi kartı ya da etiketi alarak, Hızlı Geçiş Sistemi’nin fırsatlarından anında yararlanmaya başlayabilirsiniz.
Araçların ödeyecekleri tutarlar, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından ödeyecekleri ücretler bakımından sınıflandırmalara ayrılmıştır. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafınca belirlenmiş araç sınıflarının listesine www.kgm.gov.tr linkinden, Hızlı Geçiş Sistemi hakkında ayrıntılı bilgilere ise www.ptt.gov.tr linkinden ulaşabilirsiniz. Hızlı Geçiş Sistemi kartınız ya da etiketiniz kullandığınız aracın girdiği sınıfa uygun olma şartına bağlı tutulmaktadır. Hızlı Geçiş Sistemi kartınıza ya da etiketinize ait araç sınıfı, kartınız ya da etiketiniz üzerinde yer alacaktır. Hızlı Geçiş Sistemi’nin teknik özelliklerinden dolayı, aracın camına yapıştırılmış olan etiket yapıştırıldığı camdan çıkartıldığında kullanılır halini kaybetmiş olacaktır. Bu sebeple, banla şubeleri Hızlı Geçiş Sistemi kartınızı, yapıştırılmış olan yerden çıkartmamaya itina gösteriniz.

 

HGS uygulaması bazında, motosikletler Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 6.sınıf araç statüsünde kabul edilmiş olup, köprü ve otoyol geçiş ücretleri 1.sınıfta yer alan araçlara göre indirimli alımlara tabi edilmeye başlanmıştır. Bu indirimden yararlanabilmek için 6.sınıf Hızlı Geçiş Sistemi etiketi kullanılması yeterli olacaktır.

 

HGS yükle işlemlerini bankalarca talimat vererek HGS yükleme, kredi kartı ile HGS yükleme, online olarak HGS yükleme işlemlerini yaparak HGS bakiye yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA