SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

 İş adamı mehmet katırcının bilinmeyenleri

 İş adamı mehmet katırcının bilinmeyenleri
Bu haber 09 Mayıs 2016 - 22:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mehmet katırcı 1949 yılında İnce Minare’ de doğdu. İlkokul ve ortaokulu tamamlayıp, babasının yanında çalışmaya başlamıştır. 19 yaşında evlenerek evlendikten bir yıl sonra askere gitmiştir. Askerliğini Ankara’da yapmış ve askerden döndükten sonra babasının işinin başına geçmiştir.

 

İş Hayatı;

 

Genellikle tarım ve hayvancılık ile geçinen Konya’da babasının mesleği olan soğuk demir işini yapıyordu. Babası aynı zamanda inşaat işiyle de uğraşıyor ve Konya’da tanınıyordu. O dönemde ticaretle uğraşan insan sayısı az olduğundan sanayi alanı da pek yoktu. Babası İstanbul Konya arasında ticaret yapıyordu. Daha sonra işleri büyüterek Türkiye çapında işler yapmaya başladılar. Malatya’da sulama borularıyla ilgili bir iş yaptılar. Askere gidip geldikten sonra işleri iyice eline almıştı. İnşaat işiyle de uğraşmaya başlamıştı. Türkiye’nin en büyük saunasını inşaAT etti ve o sauna hala hizmet vermektedir.

 

Daha sonra hayvancılığa başlayarak Türkiye’nin 6. büyük çiftliğini kurmuştur.

 

Hayır İşleri;

 

.Musalla mezarlığının yanına 1992 yılında Mehmet KATIRCI ismiyle cami,

 

.Meram’a Mehmet KATIRCI İlkokulu,

 

. Ayrıca sağlık ocağı yaptırma düşüncesi de vardır.

 

Kişiliği;

 

Mehmet KATIRCI, çok sert görünür. Çoğu insan ondan çekinir. Fakat duygusal bir insandır. Üzücü bir olaya şahit olduğunda ya da yaşadığında göz yaşlarına engel olamaz. Misafirperver bir insandır, dostlarını ağırlamaktan mutluluk duyar. Hayvanları çok sever ve en sevdiği hayvan köpektir.

http://www.pusulahaber.com.tr/mehmet-katircilar-son-rotusu-yaptirdilar-42535h.htm

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA